حشرات جایگزین پروتیین

حشرات جایگزین پروتیین

0 دیدگاه 20 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 139
حشرات جایگزین پروتیین
تخمین زده می شود که کمبود 300 میلیون تن پروتئین حیوانی در سال 2050 وجود خواهد داشت. پروتئین های جدید به عنوان راه حلی برای مقابله با این مشکل بدون آسیب رساندن به کره زمین ضروری هستند. Bygora، روی حشرات خوراکی تمرکز می کند. آنها نه تنها یک منبع غذایی پایدار برای بیش از 2 میلیارد نفر در سراسر جهان هستند. بلکه آنها برای خوراک حیوانات و ماهی و همچنین غذای حیوانات خانگی عالی هستند.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، تحقیقات اخیر دانشمندان حدود 1900 حشره را با سطوح مختلف پروتئین برای مصرف بی خطر طبقه بندی کرده است. مواد اولیه مورد استفاده در صنایع غذایی حیوانات، ماهی و حیوانات خانگی بیشتر بر اساس گوشت یا سویا است. اما نمی تواند در دراز مدت پایدار باشد. در مورد پایداری پروتئین های جدید، آنها از آب ، زمین و خوراک بسیار کمتری استفاده می کنند. حشرات خوراکی خبر خوبی برای تامین کنندگان خوراک ماهی هستند. آنها دیگر مجبور نیستند از پودر ماهی ناپایدار استفاده کنند ، زیرا حشرات مشخصات تغذیه ای بسیار مشابهی را نشان می دهند.

رایج ترین حشرات مورد استفاده در صنایع غذایی عبارتند از: Black Soldier Fly، Mealworm، Crickets، and Locusts. کرم های غذایی یا کرم های بوفالو معمولاً در غذاها مانند: میله های پروتئینی ، پودر پروتئین یا به عنوان میان وعده استفاده می شوند. Black Soldier Fly فقط در کاربردهای خوراک استفاده می شود، زیرا در آنجا به دلیل هزینه کم و انعطاف پذیری بالا ، گونه غالب است.

این حشرات دارای محتوای پروتئینی غنی هستند، که بر موضع (سازمان ملل متحد) در مورد مصرف حشرات خوراکی ، به ویژه برای حمایت از مبارزه با گرسنگی در جهان ، تأکید می کند.

گفته می شود حشرات دارای مشخصات تغذیه ای بالایی هستند که قابل مقایسه با سایر منابع طبیعی پروتئین از جمله گوشت ، ماهی یا مرغ است. حشرات خشک شده می توانند دارای محتوای پروتئینی بین 50 تا 70 درصد و محتوای چربی آنها بین 10 تا 20 درصد باشد. آنها می توانند بعداً به وعده های غذایی و روغن یا حتی پروتئین های جدا شده تبدیل شوند که می توانند تا 95 درصد به محتوای پروتئین برسند. به طور کلی ، مشخصات تغذیه ای حشرات آنها را جایگزین مناسبی برای فرآورده های فرعی گوشت و سویا می کند ، به ویژه با توجه به جنبه پایداری کشاورزی آنها.

مشخص شده است که حشرات خوراکی دارای پروتئین و آهن بالایی هستند ، به ویژه در مقایسه با پروتئین های گوشت.

مطالعات نشان داده است که برخی از حشرات چهار برابر بیشتر از سایر منابع پروتئین دارند.

به این وب سایت رای دهید