محافظت و پیشگیری از بیماری در حیوانات خانگی

محافظت و پیشگیری از بیماری در حیوانات خانگی

0 دیدگاه 24 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 113
محافظت و پیشگیری از بیماری در حیوانات خانگی
علم نشان داده است که یک حیوان خانگی می تواند به بهبود سلامت و رفاه عمومی فرد کمک کند. چه گربه باشید و چه سگ ، یک چیز قطعی است، شما بهترین ها را برای حیوان خود می خواهید.

 به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، حیوانات خانگی می توانند انواع مختلفی از بیماری ها را مبتلا شوند. این بیماری ها بر کیفیت زندگی آنها تأثیر می گذارد و می تواند به شما منتقل شود. برا ی محافظت از حیوان خود باید چند نکته را در نظر بگیرید.

  واکسیناسیون: یکی از بهترین راه هایی که می توانید حیوان خانگی خود را در برابر بیماری ها محافظت کنید، واکسن است . با واکسینه کردن حیوان می توانید از برخی بیماریهایی جلوگیری کنید که عبارتند از:

 بوردتلا،کج خلقی، کرم های روده، لپتوسپیروز، بیماری لایم، پاروویروس، هاری. بسته به محل زندگی شما ، واکسن مورد نیاز است. برخی از واکسن ها ممکن است هر چند سال یکبار به تقویت کننده نیاز داشته باشند.

 از داروهای پیشگیرانه استفاده کنید: کک ها و کنه ها مسائلی رایج برای گربه ها و سگ ها هستند ، به ویژه آنهایی که وقت خود را در خارج از خانه می گذرانند. این انگل ها تحریک کننده هستند و می توانند ناقل بیماری باشند. کنه ها می توانند گسترش یابند و باعث بیماری های: آناپلاسموز،بارتونلا، بیماری لایم  می شود.. در مورد داروهای پیشگیرانه ، چندین گزینه بدون نسخه وجود دارد.

 وقتی حیوانات خانگی شما وارد خانه می شوند ، آنها را بررسی کنید.

اگر حیوان خانگی شما زمان زیادی را در بیرون می گذراند ، آنها را از نظر وجود کک و کنه بررسی کنید، حتی اگر از داروهای پیشگیرانه استفاده می کنید. اگر آنها با حیوان دیگری که بیرون زندگی می کند بازی می کنند حتماً به طور مرتب بررسی کنید. در صورت یافتن کنه ، در اسرع وقت آن را بردارید تا خطر بیماری حیوان خانگی یا ابتلا به عفونت کاهش یابد. اگر خودتان در برداشتن کنه مشکل دارید ، برای تعیین وقت ملاقات با دامپزشک خود تماس بگیرید.

در حالی که حیوانات خانگی اغلب علائم بیماری را نشان می دهند ، برخی از علائم همیشه فوراً قابل شناسایی نیستند. معاینات سالیانه (یا دو بار در سال) توسط دامپزشک حرفه ای می تواند به کشف مسائلی از جمله بیماری هایی که احتمالاً نمی دانید حیوان خانگی شما دارد ، کمک کند. اگر حیوان خانگی شما علائم بیماری را نشان داد ، حتما به دامپزشک مراجعه کنید.

حیوان خانگی شما می تواند به بیماری های زیادی مبتلا شود که علائم مختلفی را ایجاد می کند. به عنوان مثال، علائم پاروویروس (بیماری که بر روده های کوچک تأثیر می گذارد) می تواند شامل بی حالی ، از دست دادن اشتها و اسهال خونی باشد .هرچه زودتر به دامپزشک مراجعه کنید ، درمان بسیاری از بیماریها آسان تر خواهد بود.

 مراقب باشید حیوان خانگی شما چه می خورد: رژیم غذایی سالم برای حیوانات خانگی شما مهم است. با این حال ، برخی از حیوانات خانگی کنجکاو هستند و ممکن است، سطل زباله را بریزند تا ببینند داخل آن چیست. وقتی این کار را انجام می دهند ، شاید غذای خراب را مصرف کنند که ممکن است روی آن باکتری یا انگل وجود داشته باشد. 

دستان خود را کاملاً بشویید: از آنجا که بسیاری از بیماری ها از حیوان به انسان منتقل می شوند ، مراقبت از خود نیز مهم است. برای جلوگیری از ابتلا به هر چیزی ، همیشه بعد از نوازش ، دست زدن به غذای حیوانات خانگی و تمیز کردن آنها ، دستان خود را کاملاً بشویید . اگر حیوان خانگی شما بیمار نیست ، به هر حال با شستن دستان خود از ابتلا به بیماری جلوگیری می کنید.

به این وب سایت رای دهید