غذاهای مناسب برای تغذیه همستر

غذاهای مناسب برای تغذیه همستر

0 دیدگاه 28 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 140
غذاهای مناسب برای تغذیه همستر
جالب است بدانید که همستر هیچ گاه پر خوری نمی کند و شما می توانید با توجه به رژیم غذایی او ظرف غذای همستر را همیشه پر نگه دارید.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، در بیشتر موارد ، همسترها نیازی به غذاهای مختلف ندارند. با این حال ، حیوان خانگی شما به یک پلت تجاری با کیفیت بالا به عنوان یک رژیم غذایی اصلی برای رفع نیازهای تغذیه ای خود نیاز دارد. علاوه بر وعده های غذایی روزانه آنها ، جالب است که کمی تنوع در قالب غذاهای مختلف به آنها ارائه دهیم. به یاد داشته باشید ، غذاهای خوراکی هرگز نباید بیش از 10 % از رژیم غذایی کل حیوان خانگی شما را تشکیل دهند و تغییرات چشمگیری در رژیم غذایی همستر شما ایجاد نکند ، زیرا می تواند به همستر شما فشار وارد کند و باعث ایجاد دم مرطوب در آنها شود . اگر می خواهید رژیم غذایی اولیه آنها را تغییر دهید ، این کار را به تدریج انجام دهید.

شاید تعجب کنید که بدانید همستر شما پرخوری نمی کند ، بنابراین حتماً ظرف غذا را همیشه پر نگه دارید. رژیم متعادل همستر شامل یک غذای همستری با کیفیت بالا است که به طور خاص برای تغذیه متعادل مناسب با دوز ایده آل روزانه ویتامین ها و مواد معدنی و سایر مواد مغذی ضروری تهیه شده است.

دانه ها. این غذای اصلی همسترها است. شما باید روزانه تقریباً یک قاشق غذاخوری غذا به او بدهید. غلات پروتئین و کربوهیدرات را ارائه می دهند و می توانند از مخلوط های آماده همستر تهیه شوند. از آجیل های چرب (بادام زمینی و تخمه آفتابگردان) بیش از حد تغذیه نکنید زیرا باعث چاقی می شوند. اینها باید فقط بخش کوچکی از مخلوط باشند.

سبزیجات. سبزیجات تازه و ارگانیک بهترین هستند. کاهو رومینه ، سبزی قاصدک ، رویه هویج ، نیزه کلم بروکلی ، اسفناج ، کنگر فرنگی و سایر سبزیجات سبز تیره انتخاب های عالی هستند. از کاهو و سایر سبزیجات یا میوه ها (مانند هندوانه) که دارای آب زیاد هستند خودداری کنید زیرا می توانند باعث اسهال شوند. به خاطر داشته باشید که سبزیجات را کاملاً بشویید تا آثار سموم مضر از بین برود.

میوه ها. همسترها عاشق سیب ، گلابی ، توت فرنگی و موز هستند. آنها باید در حد اعتدال ، به عنوان مکمل رژیم غذایی معمول تجویز شوند. اطمینان حاصل کنید که سبزیجات یا میوه هایی که در طول 24 ساعت خورده نشده اند را حذف کنید.

تیموتی یونجه. یونجه یک غذای خوب برای جویدن است که می تواند به حفظ سلامت دندان های همستر شما کمک کند. آب تمیز ، تازه ، فیلتر شده ، بدون کلر ، روزانه تغییر می کند.

به همان اندازه که برای تغذیه حیوان خانگی شما بی خطر است ، به همستر خود موارد زیر را ندهید ، زیرا برای سلامتی آنها مضر است و می تواند باعث مشکلات جدی پزشکی شود:

شکلات

کافئین

الکل

قند

غذاها یا غذاهایی با محتوای چربی بالا

و در آخر، می توانید همستر خود را با غذاهای مورد علاقه همستر، پاداش دهید ، فقط آنها را در حد اعتدال نگه دارید.

به این وب سایت رای دهید