بی اختیاری ادرار در سگ ها

بی اختیاری ادرار در سگ ها

0 دیدگاه 31 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 179
بی اختیاری ادرار در سگ ها
آیا در نقاطی که سگ شما دراز کشیده است ، یک گودال ادرار یا ملافه مرطوب پیدا کرده اید؟ بسیاری از سگ ها دارای بی اختیاری ادرار هستند . از طرف دیگر ، اکثریت قریب به اتفاق سگ هایی که دچار بی اختیاری ادرار هستند ، فقط با کمک کمی از مردم و دامپزشکان خود زندگی عادی را انجام می دهند.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، اگر مشکوک هستید که سگ شما دارای بی اختیاری ادرار است ، ایده خوبی است که جزئیات مواردی را که توجه کرده اید بنویسید و با دامپزشک خود مطرح کنید. برای اینکه بیشترین اطلاعات و بهترین فرصت را برای کمک به سگ خود به دامپزشک بدهید ، موارد زیر را ثبت کنید:

کی و کجا ادرار پیدا می کنید

اگر سگ شما باید بیشتر بیرون برود

اگر بیرون متوجه ادرار مکرر یا دردناک شده اید

اگر سگ شما بیشتر از حد معمول آب می نوشد

اگر چیز دیگری در مورد سلامت سگ شما تغییر کرده است

این مشاهدات به دامپزشک شما کمک می کند تا تشخیص دهد که آیا بی اختیاری ادرار محتمل است یا خیر. گاهی اوقات ، عفونت مجاری ادراری - یا هر تعداد بیماری که باعث می شود سگ بیشتر بنوشد و ادرار کند - می تواند علائم مشابه بی اختیاری ادرار را نشان دهد.

بیایید نگاهی دقیق تر به برخی از علل شایع بی اختیاری ادرار در سگ ها بیندازیم:

حالب خارج رحمی: اگر توله سگ شما بی اختیاری ادرار دارد ، ممکن است حالب خارج رحمی داشته باشد. حالب ها ادرار را از کلیه ها به مثانه منتقل می کنند. تصویربرداری ویژه با کنتراست می تواند حالب خارج رحمی را تشخیص دهد و جراحی می تواند حالبها را در محل مناسب خود قرار دهد.

آسیب عصبی: بی اختیاری ادرار در صورتی ایجاد می شود که اعصاب کنترل کننده مثانه قادر به ارسال سیگنال های خود نباشند. اگر مثانه بیش از حد بزرگ شود ، سرریز می شود و ادرار روی ملافه نشت می کند.

نارسایی مکانیسم پیشابراه (USMI): این شایع ترین علت بی اختیاری ادرار در سگ است. USMI اساساً به این معنی است که اسفنکتر مجرای ادرار به اندازه کافی قوی نیست تا ادرار را حفظ کند ، بنابراین نشتی ایجاد می شود. عوامل زیادی در این امر دخیل هستند ، از جمله کمبود استروژن ، چاقی و استعداد ژنتیکی.

بعد از اینکه بی اختیاری ادرار سگ شما تشخیص داده شد و شروع به درمان کرد ، مهم است که بر ادرار نظارت داشته باشید. اغلب داروها باید در طول زمان تنظیم شوند و گاهی اوقات ترکیبی از داروها به تنهایی می تواند مفیدتر باشد.

لطفاً توجه داشته باشید که سگهایی که بی اختیاری ادرار دارند ممکن است بیشتر دچار عفونت مثانه شوند. در حقیقت ، عفونت مثانه می تواند علائم بی اختیاری ادرار را بدتر کند. بنابراین ، اگر سگ شما ناگهان بیشتر شروع به نشت می کند یا علائم دیگری از عفونت مثانه دارد ، به دامپزشک اطلاع دهید.

به این وب سایت رای دهید