موی گربه

موی گربه

0 دیدگاه 4 مهر 1400 چاپ خبر بازدید: 151
 موی گربه
گلوله مو در گربه ها ناخوشایند است. و آنها فقط برای شخصی که مجبور است آنها را تمیز کند نامطلوب نیستند - موی گربه می تواند باعث انسداد روده شود ، که باعث یک مشکل جدی سلامتی برای گربه شما می شود.

 به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، با توجه به این که گربه ها خودشان را مرتب می کنند ، پس چه کاری می توانید انجام دهید تا گلوله های مو به حداقل برسد؟

علت ایجاد گلوله مو در گربه ها چیست؟

وقتی گربه شما خود را مرتب می کند ، ساختارهای کوچک قلاب مانند روی زبان آنها موهای شل و مرده ای را می گیرد که سپس بلعیده می شوند. اکثر این موها بدون هیچ مشکلی از طریق دستگاه گوارش عبور می کنند. اما اگر مقداری مو در معده بماند ، می تواند گلوله مو ایجاد کند . معمولاً گربه شما برای از بین بردن موی سر ، استفراغ می کند. از آنجا که گلوله های مو در راه خروج از مری باریک عبور می کنند ، اغلب باریک و لوله ای به نظر می رسند تا گرد.

گلوله های مو در گربه ها بیشتر در نژادهای موهای بلند مانند پرشین ها و مین کونز ظاهر می شوند. گربه هایی که زیاد می ریزند یا به صورت اجباری خود را مرتب می کنند نیز بیشتر احتمال دارد گلوله مویی داشته باشند ، زیرا تمایل به بلعیدن خز زیادی دارند. شاید متوجه شده باشید که گربه شما به عنوان بچه گربه مو ندارد ، اما با رشد آنها موهای خود را توسعه داده است. این کاملاً طبیعی است - با افزایش سن گربه ها نظافتچی ماهرتری می شوند و بنابراین در از بین بردن خز از کت خود با زبان مهارت بیشتری پیدا می کنند ، این به معنای تعداد بیشتری مو برای پاکسازی شما است.

علائم گلوله مو در گربه ها

در صورت مشاهده علائم زیر موی سر ، حتماً با دامپزشک خود تماس بگیرید ، زیرا ممکن است نشان دهد که موی سر باعث انسداد روده گربه شده است:

استفراغ مداوم ، خفه شدن ، خارش

کمبود اشتها

بی حالی

 یبوست

اسهال

 

4 درمان موی سر

مرتباً گربه خود را تمیز کنید. هرچه موی بیشتری از گربه خود بردارید ، موی کمتری به شکل گلوله مو در معده آنها ظاهر می شود. شانه زدن یا مسواک زدن روزانه گربه می تواند راهی مؤثر برای به حداقل رساندن گلوله مو باشد و همچنین می تواند راهی سرگرم کننده برای پیوند با گربه باشد. اگر نمی توانید گربه خود را به مسواک زدن عادت دهید ،او را هر شش ماه یا بیشتر برای نظافت و آرایش مو (مخصوصاً برای گربه های مو بلند) پیش یک آرایشگر حرفه ای ببرید .

به گربه خود غذای مخصوص گربه "فرمول موی سر" بدهید . بسیاری از تولیدکنندگان غذای حیوانات خانگی در حال حاضر غذاهای گربه ای برای کاهش موی سر درست می کنند. این فرمول های با فیبر بالا برای بهبود سلامت موی گربه ، به حداقل رساندن میزان ریزش طراحی شده اند و تشویق گلوله های مو در گربه ها برای عبور از سیستم گوارشی طراحی شده اند.

از محصول موی سر یا ملین استفاده کنید. امروزه تعدادی از محصولات مختلف موی سر در بازار وجود دارد که اکثر آنها ملین های ملایمی هستند که به عبور موهای گل از طریق دستگاه گوارش کمک می کند.

و در نهایت از نظافت بیش از حد خودداری کنید.

به این وب سایت رای دهید