نگهداری اردک

نگهداری اردک

0 دیدگاه 4 مهر 1400 چاپ خبر بازدید: 194
نگهداری اردک
انواع مختلفی از اردک وجود دارد و برخی از آنها حیوانات خانگی بهتری نسبت به بقیه هستند، اما همه آنها نیازهای مراقبت مشابهی دارند.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، باید قبل از خرید اردک،  به مسکن ، غذا، آب و محدودیت های منطقه ای و نگرانی های مربوط به سلامتی این حیوان خانگی توجه کنید.

نژاد

چندین نژاد مختلف اردک وجود دارد که به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شوند. برخی از رایج ترین آنها عبارتند از:

اردک های پکین

اردک کایوگا

اردک های رویان

اردک بوف اورپینگتون 

اردک مسکووی

اردک سوئدی

برخی از این نژادهای اردک نیز برای گوشت ، پر یا تخم مرغ پرورش داده می شوند ، اما بسیاری از آنها فقط به عنوان حیوان خانگی طولانی مدت در فضای باز نگهداری می شوند ، زیرا اکثر نژادهای اردک حدود ده سال عمر می کنند.

رفتار و خلق و خوی اردک

اردک ها ، مانند دیگر پرندگان ، در گروه ها بهترین عملکرد را دارند و اگر در سنین جوانی با دست رام شوند دوست تان خوبی خواهند بود. اکثر اردک ها تهاجمی نیستند ، مگر اینکه در حال لانه سازی باشند یا از بچه های خود مراقبت می کنند ، اردک ها ممکن است دندان نداشته باشند اما منقار دارند که در صورت گاز گرفتن می تواند آسیب برساند.

اردکها مدفوع زیادی تولید می کنند بنابراین تمیز کردن منظم آنها ضروری است. توری های سیم کشی می تواند باعث صدمات شود و ملافه های کثیف می توانند نگرانی هایی برای سلامتی ایجاد کنند ، بنابراین کفپوش در خانه اردک شما بسیار مهم است.

اردک ها همه چیز خوار هستند بنابراین اردکهای خانگی باید غذاهای متنوعی بخورند. غذای اردک موجود در بازار باید پایه رژیم غذایی اردک حیوان خانگی باشد زیرا کامل و متعادل است ، اما سبزیجات و حشرات نیز می توانند به عنوان غذای مفید ارائه شوند. سبزیجات برگ دار ، کرم خاکی ، کرم های غذایی ، نخود سبز ، مغز ذرت و سایر اقلام افزودنی های سالم برای وعده های غذایی روزانه اردک شما هستند.

آب آشامیدنی تازه نیز باید تهیه شود. آبیاری اردک باید مرتباً تمیز و سیر نگه داشته شود زیرا اردکها حداقل یک لیتر آب در روز می نوشند.

مشکلات بهداشتی

اردک ها حیوانات خانگی نسبتاً سالمی هستند اما همچنان می توانند مشکلاتی ایجاد کنند. آب راکد ، محیط های کثیف ، رژیم های نامناسب ، مصرف سموم و قرار گرفتن در معرض اردک های بیمار از عوامل اصلی مشکلات سلامتی اردک ها هستند. خوشبختانه ، با حفظ یک قفس تمیز و ارائه رژیم غذایی مناسب برای اردک حیوان خانگی ، می توان از اکثر این موارد جلوگیری کرد.

به این وب سایت رای دهید