چگونه پرندگان را نوازش کنیم؟

چگونه پرندگان را نوازش کنیم؟

0 دیدگاه 6 مهر 1400 چاپ خبر بازدید: 354
چگونه پرندگان را نوازش کنیم؟
پرنده شما باید عضوی از خانواده شما باشد و هر روز اوقاتی را با او بگذرانید ، اما این کار به معنای نگه داشتن و نوازش پرنده نیست. برخی از پرندگان دوست ندارند دست انسان روی آنها باشد.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، پرندگان عاشق معاشرت و بازی با صاحبان خود هستند ، اما ترجیح می دهند از نظر جسمی به آنها دست نزنند. پرندگان دیگر ممکن است شما را به عنوان یک همسر در نظر بگیرند ، بنابراین باید تعاملات فیزیکی خود را به ویژه در فصل جفت گیری محدود کنید. شما باید به اندازه کافی با پرنده خود آشنا شوید تا میزان لمس کردن او را بدانید. وقتی شخصی برای اولین بار پرنده جدیدی را به خانه می آورد ، اشتباه است که مدام او را نوزش کرده و یا  توجه کنید. این یک انتظار غیرواقعی در پرنده ایجاد می کند ، که می تواند منجر به مشکلات رفتاری در آینده شود.

چگونه به طور صحیح پرنده ای را نوازش کنیم

برای کمک به پرنده خود و ایجاد پیوند سالم با شما و سایر افراد، نوازش را فقط در سر یا پاها محدود کنید. دلیل این امر این است که اندام های جنسی پرندگان مستقیماً در زیر بال ها در پشت پرنده قرار دارند. و با نوازش کردن این نواحی در واقع تولید هورمون های جنسی را تحریک می کنید. دست زدن به پای پرنده نیز ایده خوبی است زیرا اگر او عادت داشته باشد انگشتان پا را در دست بگیرید ، بستن ناخن های او برای شما راحت تر خواهد بود.

نحوه برداشتن پرنده

راه مناسب برای برداشتن پرنده این است که دست یا بازوی خود را در اختیار او قرار دهید. عمل ارتقاء باید همیشه یک رفتار سرگرم کننده و مفید برای پرنده باشد. هرگز پرنده خود را نگیرید و او را مجبور نکنید که روی بازوی شما قدم بگذارد. شما می توانید یک رابطه خوب را با واداشتن یک پرنده به کاری که او نمی خواهد انجام دهد خراب کنید. برخی از پرندگان از دست انسان می ترسند.

نحوه آموزش افزایش قدم به قدم 

بگذارید پرنده بالای قفسش آویزان شود. بازوی خود را در بالای قفس در مقابل پرنده قرار دهید. دست خود را تکان ندهید؛ فقط بگذارید  آن جا دراز بکشد این کار را چند بار انجام دهید تا پرنده با بازوی شما در فضای خود آشنا شود.

در مرحله بعد، رفتار مورد علاقه او را با دست دیگر خود طوری ارائه دهید که او را مجبور کند روی بازوی درازکش شما تکیه دهد.

هنگامی که او کاملا راحت روی بازوی شما ایستاد ، آن را چند اینچ بلند کنید. این تمرین را ادامه دهید.

این مهم است که وقت خود را صرف انجام این مراحل با پرندگان خود کنید. هرگز در این مراحل عجله نکنید ، زیرا به اعتمادی که ایجاد می کنید آسیب می رساند.

زبان بدن پرنده

چگونه می توانید بفهمید که پرنده حیوان خانگی شما چه می خواهد؟ زبان بدن مانند اتساع سریع و انقباض مردمک ها ، پرهای دم برافروخته ، منقار باز و قرار دادن پرهای روی تاج سر و/یا قسمت پشتی می تواند نشان دهنده این باشد که پرنده احساس خطر یا اضطراب می کند. و بنابراین شما باید فاصله خود را حفظ کنید. عدم احترام به "نه ، متشکرم" پرنده شما، ممکن است او را مجبور به پاسخگویی کند ، در نهایت با گاز گرفتن منظور خود را به شما می رساند.

مهار یک پرنده

شما باید یاد بگیرید که چگونه پرنده را به درستی مهار کنید تا از صدمه زدن به او جلوگیری کنید. زیرا می توانید به پرنده ای که نمی فهمد چرا شما ناگهان تهاجمی رفتار می کنید ، آسیب بزنید. شما می توانید از حوله برای انجام برخی بازی ها استفاده کنید ، به طوری که وقتی نیاز دارید از آن برای مهار استفاده کنید.

بچه ها و پرندگان

ممکن است آگاه باشید که پرندگان در صورت فشردن یا برخورد خشن با آنها به آسانی آسیب می بینند ، اما کودکان اغلب نمی دانند که پرندگان چقدر شکننده هستند. بنابراین ، اگر در خانه خود فرزندی دارید، باید به آنها بیاموزید که چگونه پرنده خود را به درستی نگهداری کنند. به خاطر داشته باشید که این نه تنها برای ایمنی پرنده بلکه برای ایمنی بچه ها نیز مناسب است. طوطی ها دارای منقار قوی هستند که می توانند گازهای دردناکی بگیرند. کودکان را تشویق کنید تا با پرنده شما با احترام برخورد کنند و همیشه بر تعامل بین بچه ها و پرندگان نظارت کنید.

به این وب سایت رای دهید