گربیل چه باید بخورد؟

گربیل چه باید بخورد؟

0 دیدگاه 11 مهر 1400 چاپ خبر بازدید: 200
گربیل چه باید بخورد؟
این جوندگان اجتماعی ، بامزه و دوست داشتنی همراهان خوبی برای کودکانی هستند که مراقبت از حیوان خانگی را می آموزند.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، فراهم کردن تغذیه مناسب برای گربیل (موش صحرائی) و، یک زندگی طولانی، سالم، برای آن ضروری است.

تغذیه گربیل

مخلوط دانه: اینها مخلوط دانه ها هستند ، گاهی اوقات با گلوله یا سبزیجات خشک شده و میوه ها اضافه می شوند. بیشتر اینها از نظر تغذیه متعادل خواهند بود ، اما فقط در صورتی که گربیل شما همه چیز را در ترکیب بخورد. متأسفانه ، بسیاری از گربیل ها اقلام مورد علاقه خود را انتخاب کرده و بقیه مخلوط را در کاسه خود می گذارند. مخلوط دانه ها برای استفاده به عنوان تنها غذای گربیل ایده آل نیست.

بسیاری از گربیل ها عاشق میوه و سبزیجات هستند. برای جلوگیری از خوردن زیاد، با مقدار کمی سبزیجات یا میوه های تازه شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که همه سبزیجات و میوه ها به خوبی شسته شده و فاقد آفت کش هستند. می توانید مواردی مانند هویج ، کلم بروکلی، سیب و انواع توت ها را امتحان کنید. از مصرف لوبیا خام ، سیب زمینی خام ، پیاز ، برگ سیب زمینی و برگ ریواس خودداری کنید. از آجیل ها، تخمه آفتابگردان و تخم کدو تنبل به مقدار کم به گربیل بدهید، زیرا دارای چربی زیادی هستند.

نان سبوس دار را می توان به صورت ساده یا برشته تهیه کرد.

غلات صبحانه شیرین نشده اغلب یک غذای مورد علاقه برای گربیل است.

کشمش و مویز به آنها بدهید.

تکه های کوچک پنیر را برای آنها سرو کنید.

مقدار کمی تخم مرغ ، هم مخلوط و هم آب پز و گاهی اوقات ، کرم های غذایی

ظرف غذا گربیل

بهترین گزینه برای تغذیه گربیل این است که از ظروف سنگین ساخته شده از سرامیک استفاده کنید که نمی توانند آن را بجوید یا روی آن بچرخانید. هنگامی که احساس کردید گربیل شما چقدر می خورد ، سعی کنید تقریباً به اندازه ای که در 24 ساعت به پایان می رسد (اما نه خیلی کم) تغذیه کنید و قبل از تغذیه مجدد ، در صورت مرطوب یا کثیف ، هرگونه غذای خورده نشده را حذف کنید. روشی را ایجاد کنید که در آن گربیل شما تقریباً در هر روز تغذیه شوند (عصر به خوبی کار می کند).

هرگونه ماده غذایی را در یک کاسه جداگانه تغذیه کرده و در صورت عدم خوردن آنها را بعد از چند ساعت بردارید تا از فساد جلوگیری شود. از طرف دیگر ، می توانید غذاها را با دست تغذیه کنید.

آیا گربیل ها به آب شیرین نیاز دارند؟

از آنجا که ژربیل ها از مغولستان می آیند و آب و هوای خشک وجود دارد ، به آب زیادی احتیاج ندارند. با وجود این ، اشتباه نکنید که فکر کنید آب مهم نیست. اطمینان حاصل کنید که گربیل شما همیشه دارای یک منبع آب تازه و تمیز در یک بطری قوطی است.

 

به این وب سایت رای دهید