درمان طوطی در دامپزشک

درمان طوطی در دامپزشک

0 دیدگاه 14 مهر 1400 چاپ خبر بازدید: 126
درمان طوطی در دامپزشک
درمان طوطی در دامپزشک- چه زمانی نیاز به درمان طوطی در دامپزشک می شود؟ آیا شما مواظب طوطی های خود هستید؟ آیا تا بحال طوطی شما بیمار شده است؟ برای درمان آن چه کاری کرده اید؟

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، دامپزشک های ماهر و با تجربه در نقاط مختلف کشور وجود دارند که شما می توانید در صورت بروز بیماری در طوطی خود به این دامپزشکان مراجعه نمایید. کلینیک های دامپزشکی دارای امکانات مجهزی هستند که شما می توایند برای درمان طوطی در دامپزشک، به این کلینیک های مجهز مراجعه نمایید و طوطی خود را سریع تر درمان کنید.

بیماری اتساع بطنی در طوطی

بیماری اتساع بطنی، بیماری است که می تواند سیستم عصبی پرندگان، به ویژه گونه های طوطی را تحت تاثیر قرار دهد. این بیماری بر اعصاب پرندگان، به ویژه اعصاب دستگاه گوارش تأثیر می گذارد. علائم معمولی شامل برگشت غذا، کاهش وزن و عبور غذای هضم نشده در مدفوع است. هضم دانه ها و آجیل ها بسیار مشکل است و ممکن است به صورت کامل دفع شوند. وقتی اعصاب تأمین کننده پرووانترکولوس (معده واقعی پرنده) به شدت آسیب می بینند، پرووانترکولوس گشاد می شود و شل می شود. ممکن است به 10 برابر اندازه معمول خود برسد. با متسع شدن پرووانتیکولوس، هضم و تحرک طبیعی از بین می رود و پرنده شروع به هدر رفتن می کند زیرا آنها در جذب مواد مغذی موجود در رژیم غذایی خود مشکل دارند. مرگ سرانجام از سوء تغذیه شدید ناشی می شود. سایر پرندگان ممکن است اعصاب در نقاط دیگر بدن خود آسیب دیده باشند. بسته به اینکه کدام اعصاب تحت تأثیر قرار گرفته اند پرندگان مخصوصا طوطی ها ممکن است در تعادل، راه رفتن یا پرواز مشکل داشته باشند. برخی از پرندگان حتی ممکن است دچار تشنج شوند.

دامپزشک آنلاین پرندگان

ارگانیسم عفونی مسئول این بیماری برای چند دهه یک راز باقی ماند. تشخیص بیماری متکی به مشاهده علائم بالینی معمولی و یافتن التهاب گشاد کننده عصب های دستگاه گوارش در بیوپسی جمع آوری شده جراحی (معمولا از محصول) است. شما می توانید در صورت بروز این مشکل اقدام به درمان طوطی در دامپزشک نمایید تا تحت درمان قرار گیرد.

مطالعات کنترل شده ثابت کرده است که ویروس مولد پرندگان باعث PDD می شود، اما وضعیت کمی پیچیده است. از زمان کشف اولیه، حداقل شش ژنوتیپ یا سویه مختلف ABV کشف شده است. در حال حاضر، حداقل دو مورد از این ژنوتیپ ها باعث ایجاد بیماری در طوطی ها و گونه های مربوطه شده است. اهمیت سایر ژنوتیپ ها مشخص نیست و هنوز تعداد دیگری از آنها هنوز کشف نشده است.

انجام آزمایش خون طوطی

در حال حاضر آزمایش خون وجود دارد که می تواند ABV را غربال کند. با آزمایش بیشتر پرندگان مشخص شد که بسیاری از پرندگان سالم از نظر بالینی دارای ویروس هستند. در حالی که برخی از این پرندگان ممکن است علائم معمولی PDD را نشان دهند، بسیاری از آنها سال ها سالم خواهند ماند. چرا برخی از پرندگان علائم را نشان می دهند در حالی که برخی دیگر اینطور نیست ناشناخته است. ممکن است مربوط به نوع خاصی از ABV باشد که آنها را آلوده می کند یا شاید عوامل دیگری که بر وضعیت کلی سلامت آنها تأثیر می گذارد. گزارش هایی از طوطی ها در خانواده های تک پرنده وجود دارد که پس از بیش از 15 سال بدون تماس با پرندگان دیگر بیمار شده اند. این پرندگان احتمالا قبل از ورود به خانه در معرض ABV قرار داشته اند و به عنوان حامل بدون علامت باقی مانده اند تا زمانی که عامل دیگری باعث ایجاد ویروس شده یا سیستم ایمنی پرنده را تضعیف کرده و باعث فعال شدن ویروس شود.

کلام آخر

این ویروس می تواند در مدفوع دفع شود و به طور بالقوه حتی ممکن است شوره سر را نیز از بین ببرد، بنابراین رعایت بهداشت عالی همچنین می تواند آلودگی متقابل را به حداقل برساند. پرندگان حامل که از نظر بالینی سالم هستند هنوز می توانند به عنوان پرورش دهنده استفاده شوند. زیرا می توانند جوجه های بی پیرایه تولید کنند. پرورش دستی این جوجه ها می تواند شانس رشد آنها بدون ویروس را بیشتر کند

 

به این وب سایت رای دهید