اهمیت

اهمیت "سلامت واحد" در شرایط فعلی چیست؟

0 دیدگاه 4 اردیبهشت 1400 چاپ خبر بازدید: 325
اهمیت
ما بایستی همچنان ارزش "سلامت واحد" را به جهانیان یادآوری نمائیم.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک" ، دکتر ویلیام بی. کارش ، ریاست گروه بیماری های حیات وحش سازمان جهانی بهداشت حیوانات(OIE) در آستانه روز جهانی دامپزشکی گفت: این موضوع به معنای بهره گیری و گردآوری متخصصین است. رخداد ، شیوع و شناسایی منابع بیماری COVID-19 از جمله مثال هایی عالی است که در آن متخصصین ویروس شناسی ، اکولوژی و تاریخ طبیعی گرد هم آمدند. به منظور درک بهتر این بیماری متخصصین سلامت انسان و حیوانات با یکدیگر در بخش هایی مشترک همکاری نمودند.

کارش ادامه داد : توجه داشته باشید که به طور حتم با "همکاری در یک جبهه" قادر خواهیم بود تا مسائل را بهتر از زبده ترین گروه هایی که به صورت انفرادی فعالیت میکنند ، حل و فصل نمائیم. اتفاقات اخیر این نکته را برای ما به اثبات میرساند که کار تیمی ، مشکلات را رفع خواهد کرد. از این رو است که شیوع اخیر به درک بهتر "سلامت واحد" کمک شایانی نموده است.

وی گفت : در این لحظه بزرگ که وقایعی مهم در حال شکل گیری است ، ما بایستی از فرصت های ایجاد شده برای همکاری فی مابین بهره بریم تا با سیستمهای کاری یکدیگر آشنا شده و اعتمادسازی میان سیستم ها را در دستور کار قرار دهیم.

ریاست گروه بیماری های حیات وحش سازمان جهانی بهداشت حیوانات(OIE) در پایان گفت : در صورت مطرح ساختن موضوعاتی از این دست در زمان فعلی و ایجاد هماهنگی ، ما قادر خواهیم بود تا در صورت رخداد شیوعی دیگر در آینده ، به سرعت با یکدیگر تماس بگیریم و در راستای کنترل وضعیت ، با یکدیگر در ارتباط باشیم.

در واقع سلامت واحد به ما کمک خواهد کرد تا تحت شرایط بحرانی ، سریعا با یکدیگر وارد عمل شویم.

به این وب سایت رای دهید