توقف واردات سگ

توقف واردات سگ

0 دیدگاه 16 مرداد 1400 چاپ خبر بازدید: 189
توقف واردات سگ
آژانسCDC اعلام کرد واردات سگ در بیش از 100 کشور جهان از جمله افغانستان که مشکل هاری دارد ،متوقف می شود. این اقدام موقت برای اطمینان از سلامت و ایمنی سگهای وارد شده به ایالات متحده و محافظت از سلامت مردم در برابر ورود مجدد ویروس هاری سگ به ایالات متحده ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، آژانس CDC برای اطمینان از اینکه حیوانات خانگی نجات یافته عاری از هاری و سایر بیماری های عفونی هستند ، آنها را واکسینه می کند ، میکروچیپ می کند و خون آنها را آزمایش میکند تا مطمئن شوند که حیوان عاری از ویروس است.

"این گروه واکسن ها را از انگلیس و دبی وارد کرده و آنها را با دست به افغانستان حمل می کند تا اطمینان حاصل شود که آنها در تمام مدت ایمن هستند. این گروه با استانداردهای دولت انگلیس برای اطمینان از عاری بودن حیوانات از هاری مطابقت دارد. این امر مستلزم واکسیناسیون ، آزمایش خون ، میکروچیپ برای اطمینان از عدم تعویض یا اختلاط حیوان با حیوان دیگر و سه ماه انتظار قبل از سفر است.

CDC گفت: که می تواند به چند مورد برای پرسنل وزارت دفاع که در حال انتقال به خانه هستند و می خواهند حیوانات خانگی شخصی را با خود بیاورند، استثناء قائل شود. او گفت اگر دمای هوا از 85 درجه بالاتر برود ، خطوط هوایی به دلیل خطراتی که برای حیوانات دارند ، پرواز نمی کنند.

کل هزینه حمل سگ از افغانستان به ایالات متحده حدود 5000 دلار است.

به این وب سایت رای دهید