اولین گوشت واگو پرینت شده 3 بعدی

اولین گوشت واگو پرینت شده 3 بعدی

0 دیدگاه 10 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 169
اولین گوشت واگو پرینت شده 3 بعدی
تولید مواد غذایی (به ویژه کشاورزی دامی و به ویژه گوشت گاو) بر محیط زیست تأثیر منفی می گذارد. پرورش حیوانات برای گوشت باعث انتشار گازهای گلخانه ای و آلودگی مضر می شود. این فرایند همچنین عمیقاً ناکارآمد است و از زمین ، آب و سایر منابع طبیعی محدود استفاده می کند.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، گوشت پرورشی و چاپ سه بعدی فرصتی برای تولید پروتئین های پایدار و کارآمد از نظر منابع فراهم می کند که عملاً از گوشت پرورشی مرسوم قابل تشخیص نیستند. این فرآیند بدون ذبح است و بدون شک تأثیر ی بر رفاه حیوانات نسبت به مزارع کارخانه و کشاورزی صنعتی دارد. در طول یک دهه گذشته ، گوشت پرورده از نظر  اقتصاد ، محیط زیست و بهداشت عمومی توجه فوق العاده ای را به خود جلب کرده است. گوشت پرورشی به دلیل امکان تقلید از گوشت واقعی از طریق دستکاری طعم ، نسبت ماهیچه/سلول های چربی و بافت بسیار مورد توجه است.

دانشمندان "چاپ زیستی یکپارچه با ژل تاندون" را ایجاد کردند. سرانجام ، آنها تارهای تک سلولی را به گونه ای ترکیب و لایه بندی می کنند که ساختار خاص گوشت گاو واگیو را تقلید می کند. این فرایند منحصر به فرد به تولیدکنندگان این امکان را می دهد تا گوشت گاو با تغییرات فوق العاده ظریف در ترکیب،مانند محتوای چربی و بافت، بر اساس ملاحظات سلامتی و سلیقه شخصی ایجاد کنند. بلوک های اصلی محصول نهایی گوشت چاپ سه بعدی همانند سایر تولیدات گوشت پرورشی،می باشد.

همانند سایر تولیدات گوشت پرورشی، چاپ سه بعدی پروتئین ها، جایگزینی پایدار و بافتی مشابه محصولات دامی سنتی برای گوشتخواران می باشد.

به این وب سایت رای دهید