اولین گوشت واگو پرینت شده 3 بعدی

اولین گوشت واگو پرینت شده 3 بعدی

0 دیدگاه 10 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 480
اولین گوشت واگو پرینت شده 3 بعدی
تولید مواد غذایی (به ویژه کشاورزی دامی و تولید گوشت گاو) بر محیط زیست تأثیر منفی می گذارد. پرورش حیوانات برای مصرف گوشت آن ها باعث انتشار گازهای گلخانه ای و آلودگی های زیادی می شود. این فرایند همچنین عمیقاً ناکارآمد است و از زمین، آب و سایر منابع طبیعی محدود استفاده ی بیش از حد می کند.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، گوشت پرینت شده به کمک چاپ سه بعدی فرصتی برای تولید پروتئین های پایدار و کارآمد از نظر منابع فراهم می کند که عملاً از گوشت پرورشی مرسوم قابل تشخیص نیستند. این فرآیند بدون ذبح است و بدون شک تأثیری بر رفاه حیوانات نسبت به مزارع صنعتی پرورشی دارد. گوشت پرینت شده به دلیل امکان تقلید از گوشت واقعی از طریق دستکاری طعم ، نسبت ماهیچه و سلول های چربی و بافت بسیار مورد توجه است.

 

دانشمندان امسال توانستند "چاپ زیستی یکپارچه با ژل تاندون" را ایجاد کنند. آنها تارهای تک سلولی را به گونه ای ترکیب و لایه بندی می کنند که ساختار خاص گوشت گاو واگیو را پرینت می کند. این فرایند منحصر به فرد به تولیدکنندگان این امکان را می دهد تا گوشت گاو با تغییرات فوق العاده ظریف در ترکیب، مانند محتوای چربی و بافت را بر اساس ملاحظات سلامتی و سلیقه شخصی هر فرد ایجاد کنند.

به این وب سایت رای دهید