گیاهان مضر برای گربه ها

گیاهان مضر برای گربه ها

0 دیدگاه 13 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 139
گیاهان مضر برای گربه ها
در صورت امکان ، گیاهان سمی را از فضای داخلی و خارجی خانه خود دور کنید. اگر گیاهانی دارید که ممکن است برای حیوانات خانگی شما مشکل ایجاد کند ، نصب حصار یا محوطه ای را برای جلوگیری از دسترسی حیوانات خود به این گیاهان در نظر بگیرید.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"،  دکتر لورن کلاین می گوید: هر گیاهی می تواند برخی مشکلات گوارشی را برای گربه شما در صورت بلعیدن ایجاد کند، مانند استفراغ یا اسهال. برخی از گیاهان سمی تر از سایر گیاهان هستند و به دلیل خطر نارسایی اندام ها یا سایر بیماری های جدی باید از آنها اجتناب شود. همه مالکان از گیاهانی که در خانه و حیاط خود دارند مطلع باشند و هر کدام را در لیست گیاهان سمی ASPCA جستجو کنند. این فهرست جامع اصول سمی و علائم بالینی را برای نظارت بر آن شرح می دهد.  گل نیلوفر - Lilium sp. و Hemerocallis sp ، می تواند باعث نارسایی حاد و کشنده کلیه در گربه ها شود.

"او می گوید." حتی لیسیدن گرده از این گیاهان می تواند مضر باشد، بنابراین توصیه می کنم اگر صاحب گربه هستید به طور کامل از آنها در خانه اجتناب کنید. اینها شامل نیلوفرهای آسیایی ، نیلوفرهای شرقی ، زنبق،است.

نخل های ساگو همچنین می تواند برای گربه ها و سگ ها خطری ایجاد کند ، دکتر کلاین می گوید. در صورت بلع ، این گیاهان می توانند مشکلات گوارشی جدی ایجاد کنند ، که به دنبال آن تشنج و نارسایی کبد ایجاد می شود. گیاهان دیگری که صاحبان حیوانات خانگی باید از آنها اجتناب کنند عبارتند از: خرما ، آزالیا ، گل انگشت دانه، و لانتانا می باشد.

در حالی که انواع گیاهانی که در حیاط خود پرورش داده اید بسته به محل زندگی شما و ترجیحات شخصی شما متفاوت است ، بسیاری از ما متوجه می شویم که در حیاط خانه های ما گل مروارید داریم. گل مروارید برای گربه ها سمی نیست ، اما این گلها همچنان می توانند مشکلات گوارشی مانند استفراغ را ایجاد کنند. اسهال و ترشح بیش از حد این امر در مورد سگها نیز صدق می کند. به همین دلیل ، بهتر است همه حیوانات خانگی را تشویق کنید تا جایی که ممکن است از خوردن گل پرهیز کنند.

در حالی که انواع سبزی ها و گلهایی که در داخل و خارج از خانه خود دارید ممکن است برای حیوانات خانگی شما وسوسه انگیز به نظر برسد ، مهم است که آنها را از خوردن چیزی که می تواند باعث مشکلات جدی سلامتی شود ، جلوگیری کنید.

به این وب سایت رای دهید