همه چیز درباره اسب کلایدسدیل (Clydesdale)

همه چیز درباره اسب کلایدسدیل (Clydesdale)

0 دیدگاه 29 شهریور 1400 چاپ خبر بازدید: 115
همه چیز درباره اسب کلایدسدیل (Clydesdale)
همه اسبها گیاه خوار هستند، آنها در محیط طبیعی خود تقریباً مرتباً چرا می کنند.کلایدسدیل با یونجه و خوراک تغذیه می شود. خوراک آن مخلوطی از تفاله چغندر ، جو ، سبوس ، مواد معدنی ، نمک و آب است.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، کلایدسدالها عموماً در اواخر نوجوانی تا اوایل بیست سالگی زندگی می کنند. در اینجا به برخی از مشخصات و تغذیه کلایدسدیل ها اشاره شده است.

اندازه

اندازه Clydesdales نر بالغ 17 تا 19 دست (1.7-1.9 متر یا 5.7-6.3 فوت) است. میانگین وزن یک مرد بین 771 تا 998 کیلوگرم (1700-2200 پوند) است.اندازه ماده های بالغ 16 تا 18 دست (1.6-1.7 متر یا 5.3-5.7 فوت) است. میانگین وزن یک زن 680 تا 771 کیلوگرم (1500 تا 2000 پوند) است.

فرم بدن

Clydesdale یک اسب فوق العاده قوی و سینه ای بشکه ای است. در اصل برای حمل و انجام کارهای مزرعه پرورش داده شد.

رنگ

رایج ترین رنگهای کلایدسدیل عبارتند از: قهوه ای ماهون عمیق و قهوه ای ، اگرچه برخی ممکن است خاکستری ، مشکی یا زرد با موهای سفید باشد. علائم سفید روی صورت ، پاها و گاهی روی بدن مشخصه این نژاد است.

سر

سر دارای یک پوزه نسبتاً کشیده است که فضا را برای دندان ها فراهم می کند. مشخصات Clydesdale فقط کمی محدب است (بینی "رومی") ، در مقایسه با پروفایل های مقعر تر نژادهای دیگر.گوشها فوق العاده متحرک هستند. اسب می تواند گوش های خود را به سمت صدا حرکت دهد.

دمای بدن

دمای بدن کلایدسدیل 38 درجه سانتی گراد (101 درجه فارنهایت) است.

مقدار رژیم غذایی

هر کلایدسدیل تقریباً 20 کوارت (19 لیتر) غذا ، 40 تا 50 پوند (18 تا 23 کیلوگرم) یونجه و 30 گالن (114 لیتر) آب هر روز مصرف می کند.هر Clydesdale دو بار در روز و چهار تا هفت بار در روز غلات تغذیه می شود. هر دو ساعت به آنها آب می دهند

سن

هنگامی که کلایدسالد به سن نوجوانی می رسد ، برخی از آنها روی صورتشان سفیدتر می شوند.

تولید مثل

Clydesdales تقریباً در سه تا چهار سالگی به بلوغ جنسی می رسد، و دوره بارداری برای Clydesdales 11 ماه است.Clydesdales عموماً یک کره اسب در سال دارد. یک کره اسب شش ماه اول خود را در کنار مادرش می گذراند و در دوران بلوغ به سرعت رشد می کند. در اواخر آن زمان ، کره اسب به مخلوطی از خوراک و سایر مواد مغذی شیر می خورد.

چشیدن

حس چشایی اسب به خوبی توسعه یافته است. اسبها برای سبزیجات و میوه های خاصی مانند سیب و هویج مزه می گیرند. Clydesdales قادر به تشخیص نمک از شیرینی است.

بو

حس بویایی کلایدسدیل قوی است. مادیان (اسبهای ماده) کره های اسب خود را با بو تشخیص می دهند.اسب های وحشی برای ردیابی همسایگان خود از بو استفاده می کنند. برای اسب ها ، ادرار و مدفوع بوی اجتماعی دارند.

به این وب سایت رای دهید