دنیای حیوانات

اخبار و دانستنی های دامپزشکی و سلامت حیوانات

ایدز در گربه ها

ایدز در گربه ها

ویروس نقص ایمنی گربه (FIV)، یا ایدز گربه در گفتار روزمره، یک رترو ویروس است که فقط می تواند گربه ها را آلوده کند. FIV در سرتاسر جهان یافت می شود.

چگونه به گربه خود دارو بدهید

چگونه به گربه خود دارو بدهید

وقتی گربه شما بیمار است و نیاز به دارو دارد، هرگز آسان نیست. این اغلب می تواند هم برای شما و هم برای گربه شما استرس زا باشد. گربه‌ها حتی زمانی که سالم هستند تحریک‌پذیر هستند، اما زمانی که مریض هستند بیشتر از آن‌ها تحریک‌پذیر هستند.

ماساژ حیوانات خانگی

ماساژ حیوانات خانگی

چه کسی از یک ماساژ خوب لذت نمی برد؟!. یادگیری نحوه صحیح ماساژ دادن سگ خود می تواند بسیار مفید باشد، به خصوص هنگامی که به بیماری ها درگیر هستند.

آکنه در گربه ها

آکنه در گربه ها

آکنه در گربه ها یک مشکل پوستی بسیار رایج است که معمولا در اطراف چانه و لب در گربه های خانگی دیده می شود.

5 خطر تابستانی برای سگ ها

5 خطر تابستانی برای سگ ها

تابستان به این معنی است که ما می‌توانیم با سگ‌هایمان بیشتر در طبیعت باشیم، اما با گرما، ماندن در فضای باز، حمام کردن و .... خطرات زیادی برای سگ‌ها به همراه دارد.

9 حقیقت در مورد خرگوش ها

9 حقیقت در مورد خرگوش ها

خرگوش ها می توانند گوش های خود را به طور مستقل در همه جهات حرکت دهند. خرگوش می تواند 360 درجه محیط خود را بدون نیاز به چرخاندن سر خود درک کند.

تغذیه خوکچه هندی

تغذیه خوکچه هندی

به خوکچه هندی چه غذایی بدهیم ؟
تغذیه خوکچه هندی شامل موارد بسیار زیادی از مواد غذایی از پلت آماده تا سبزیجات و میوه می باشد که بالانس و تعادل آن بسیار مهم می باشد.

بارداری کاذب در گربه ها

بارداری کاذب در گربه ها

آیا شما صاحب یک گربه بالغ و عقیم نشده هستید و نگران بارداری کاذب او هستید؟ در حالی که این در سگ ها کاملاً رایج است

شکستگی دندان در گربه ها

شکستگی دندان در گربه ها

گربه ها به راحتی آسیب می بینند. اگر گربه شما دچار شکستگی دندان شد، مهم است که دندان در اسرع وقت ارزیابی شود. در این مقاله بیشتر در مورد دندان گربه و پوسیدگی دندان صحبت خواهیم کرد.

رژیم غذایی گربه ها

رژیم غذایی گربه ها

گربه شما احساس ناخوشی می کند و علائمی مانند استفراغ، اسهال، کاهش اشتها را نشان می دهد؟ یا بیماری جدی یا عمل جراحی داشته است؟ رژیم غذایی ملایم می تواند به او کمک کند تا سریعاً روی پای خود بازگردد!

خون در ادرار سگ

خون در ادرار سگ

اگر خون در ادرار سگ خود کشف کرده اید، حق دارید که بسیار نگران باشید و تعجب کنید که حیوان خانگی شما چه مشکلی دارد. این مقاله به شما کمک می کند خونسردی خود را حفظ کرده و برای شرایط اضطراری آمادگی خوبی داشته باشید.

دامپزشکی از راه دور

دامپزشکی از راه دور

مدتی است که امکان بازدید دامپزشک از طریق اینترنت در ایران فراهم شده است. همه‌گیری کرونا به ما نشان می‌دهد که ارائه توصیه‌های شایسته دامپزشکی از طریق مشاوره ویدیویی چقدر مهم است. مقاله ما مزایای مشاوره با دامپزشکان آنلاین ما را توضیح می دهد.

ترشح قهوه ای گوش سگ ها

ترشح قهوه ای گوش سگ ها

سگ ها ممکن است مقدار کمی ترشح قهوه ای و بدون بو در گوش خود داشته باشند. همچنین به عنوان "موم گوش" شناخته می شود

اصول نگهداری حیوانات خانگی

اصول نگهداری حیوانات خانگی

غذای حیوانات نباید همیشه به صورت تجاری و صنعتی باشد، بلکه گاهی باید غذای خانگی مناسب به آنها داد، علاوه بر اینکه از کیفیت غذاها مطمئن شوید به عنوان مثال گوشت نپخته و بی کیفیت ممکن است منجر به عفونت روده و معده حیوان شود.

بیماری مزمن کلیه در گربه ها

بیماری مزمن کلیه در گربه ها

بیماری مزمن کلیه (CKD) اصطلاحی است که برای توصیف نارسایی پیشرونده کلیه یا نارسایی مزمن کلیه در گربه ها استفاده می شود. CKD یکی از شایع ترین بیماری ها در گربه های مسن است

آب دهان در سگ و گربه

آب دهان در سگ و گربه

ترشح بزاق یا ترشح بیش از حد بزاق (ptyalism)، نتیجه تولید بیش از حد بزاق یا ناتوانی در بلعیدن بزاق تولید شده یا هر دو است. آبریزش در حیوانات خانگی می تواند به عنوان یک شکایت خفیف یا بسیار شدید باشد و می تواند متناوب یا یک ویژگی ثابت باشد. توصیه های دامپزشکی ما را در مورد اقداماتی که برای کمک به گربه یا سگ خود انجام دهید را بخوانید.

گاز گرفتن سگ و گربه

گاز گرفتن سگ و گربه

دهان سگ‌ها و گربه‌ها مملو از باکتری است که در صورت بروز گاز گرفتن می‌تواند باعث عفونت‌های جدی شود. علاوه بر این، دندان ها می توانند به بافت نفوذ کنند و باعث آسیب سطحی و عمیق تر و جدی تر به ساختارهای داخلی شوند.

زایمان در گربه ها

زایمان در گربه ها

اگر یک گربه باردار دارید و به نظر می رسد که او آماده است بچه گربه های خود را به دنیا بیاورد به احتمال زیاد نیازی به انجام کاری جز تشویق او نیست. حتی ممکن است یک روز صبح از خواب بیدار شوید و متوجه شوید که گربه شما در طول شب زایمان کرده است و به راحتی از بچه گربه های خود شیر می دهد.

تورم صورت در سگ ها

تورم صورت در سگ ها

تورم صورت در سگ ها می تواند دلایل متعددی داشته باشد که همه آنها نیاز به توجه دامپزشکی دارند. تورم صورت معمولاً با درد همراه است و به طور کلی باعث می شود سگ شما احساس بدی کند.

تورم صورت در گربه ها

تورم صورت در گربه ها

تورم صورت در گربه ها می تواند دلایل متعددی داشته باشد که همه آنها نیاز به توجه دامپزشکی دارند. تورم صورت معمولاً با درد همراه است و به طور کلی باعث می شود گربه شما احساس بدی کند.

به این وب سایت رای دهید