دنیای حیوانات

اخبار و دانستنی های دامپزشکی و سلامت حیوانات

آیا دادن تخم مرغ به حیوانات خانگی بلامانع است؟َ

آیا دادن تخم مرغ به حیوانات خانگی بلامانع است؟َ

تخم مرغ غذای رایجی است که در بسیاری از آشپزخانه های جهان یافت می شود. سوالی که اغلب توسط صاحبین حیوانات خانگی پرسیده می شود این است که آیا خوردن تخم مرغ برای سگ ها اشکالی ندارد و در روز چقدر باید تخم مرغ بخورند؟

آیا مصرف آجیل در حیوانات خانگی بلا مانع است؟

آیا مصرف آجیل در حیوانات خانگی بلا مانع است؟

آجیل یک میان وعده بسیار محبوب برای مردم است. آجیل ها خوراکی های کوچک، خوشمزه، در دسترس و آسان در تهیه هستند و معمولا به صورت خام و آماده در بسته بندی های مختلف موجود است. با توجه به محبوبیت و رایج بودن آجیل ها، طبیعی است که بپرسیم آیا می توان این تنقلات خوشمزه را به حیوانات خانگی خود نیز بدهیم؟

اطلاعات دارویی

اطلاعات دارویی "ایبوپروفن"

مهم است که قبل از دادن دارو به حیوان خانگی خود، کاربردها و عوارض جانبی آن را مطالعه کنید. این مقاله به شما کمک می کند تا درک خوبی از آنچه Advil (ایبوپروفن) برای آن استفاده می شود، نحوه عملکرد آن و عوارض جانبی احتمالی آن در گربه ها و سگ ها به شما ارائه می دهد.

اطلاعات دارویی

اطلاعات دارویی "پرازیکوانتل"

مهم است که قبل از دادن دارو به حیوان خانگی خود، کاربردها و عوارض جانبی آن را مطالعه کنید. این مقاله اطلاعات دارویی به منظور درک کامل از کاربرد پرازیکوانتل (Drontal)، نحوه عملکرد و عوارض جانبی احتمالی آن در گربه ها و سگ ها به شما ارائه می دهد.

حس بویایی خارق العاده ی سگ ها!

حس بویایی خارق العاده ی سگ ها!

بر کسی پوشیده نیست که سگ ها نسبت به اکثر حیوانات حس بویایی بسیار حساس تری  دارند. بینی آنها به قدری حساس است که می توانند حتی رایحه های ظریف را در غلظت های بسیار کم با دقت بالایی تشخیص دهند. به همین دلیل است که سگ ها توسط پلیس و ارتش برای کشف مواد مختلف مانند باروت و مواد مخدر غیرقانونی استفاده می شوند.

اطلاعات دارویی

اطلاعات دارویی "متوکاربامول"

مهم است که قبل از دادن دارو به حیوان خانگی خود، کاربردها و عوارض جانبی آن را مطالعه  کنید. این مقاله اطلاعات دارویی به منظور درک کامل از کاربرد روباکسین (متوکاربامول)، نحوه عملکرد و عوارض جانبی احتمالی آن در گربه‌ها و سگ‌ها به شما ارائه می دهد.

اطلاعات دارویی

اطلاعات دارویی "فوروزماید"

مهم است که قبل از دادن دارو به حیوان خانگی خود، کاربردها و عوارض جانبی آن را مطالعه کنید. این مقاله اطلاعات دارویی به منظور درک کاربرد فوروزماید (Lasix) ، نحوه عملکرد و عوارض جانبی احتمالی آن در گربه ها و سگ ها به شما ارائه می دهد.

اطلاعات دارویی

اطلاعات دارویی "مترونیدازول"

مهم است که قبل از دادن دارو به حیوان خانگی خود، کاربردها و عوارض جانبی آن را مطالعه کنید. این مقاله اطلاعات دارویی به منظور درک موارد استفاده Flagyl (مترونیدازول) ، نحوه عملکرد و عوارض جانبی احتمالی آن در گربه‌ها و سگ‌ها را به شما ارائه می دهد.

اطلاعات دارویی

اطلاعات دارویی "دگزامتازون"

مهم است که قبل از دادن دارو به حیوان خانگی خود، کاربردها و عوارض جانبی آن را مطالعه کنید. این مقاله اطلاعات دارویی به منظور درک درست از کاربرد دگزامتازون، نحوه عملکرد و عوارض جانبی احتمالی آن در گربه‌ها و سگ‌ها به شما ارائه می‌دهد.

اطلاعات دارویی

اطلاعات دارویی "کلیندامایسین"

مهم است که قبل از دادن دارو به حیوان خانگی خود، کاربردها و عوارض جانبی آن را مطالعه کنید. این مقاله اطلاعات دارویی به منظور درک از اینکه کلیندامایسین برای چه مواردی استفاده می شود، نحوه عملکرد آن و عوارض جانبی احتمالی آن در گربه ها و سگ ها به شما ارائه می دهد.

اطلاعات دارویی

اطلاعات دارویی "امپرازول"

مهم است که قبل از دادن دارو به حیوان خانگی خود، کاربردها و عوارض جانبی آن را مطالعه کنید. این مقاله اطلاعات دارویی به منظور درک کاربرد پریلوسک (امپرازول)، نحوه عملکرد آن و عوارض جانبی احتمالی آن در گربه‌ها و سگ‌ها به شما ارائه می‌دهد.

اطلاعات دارویی

اطلاعات دارویی "آموکسی سیلین"

مهم است که قبل از دادن دارو به حیوان خانگی خود، کاربردها و عوارض جانبی آن را مطالعه کنید. این مقاله اطلاعات دارویی به منظور درک عملکرد آموکسی سیلین ، کاربرد آن و عوارض جانبی احتمالی آن به شما ارائه می دهد.

اطلاعات دارویی

اطلاعات دارویی "گاباپنتین"

مهم است که قبل از دادن دارو به حیوان خانگی خود، کاربردها و عوارض جانبی آن را مطالعه کنید. این مقاله اطلاعات دارویی به منظور درک کاربرد گاباپنتین، نحوه عملکرد آن و عوارض جانبی احتمالی  آن در گربه ها و سگ ها به شما ارائه می دهد.

مصرف مکمل های مفصلی جهت جلوگیری از آرتریت در حیوانات خانگی

مصرف مکمل های مفصلی جهت جلوگیری از آرتریت در حیوانات خانگی

با بالا رفتن سن، ممکن است اولین علائم مشکلات حرکتی حیوان خانگی خود مانند کاهش فعالیت، سفتی، لنگیدن و تلاش مضاعف برای پریدن روی مبلمان را مشاهده کنید. علت احتمالی این امر آرتروز است. در اولین مسیر، ممکن است راه حل های بدون نسخه مانند مکمل های غذایی را استفاده کنید.

حساسیت های غذایی در حیوانات همراه

حساسیت های غذایی در حیوانات همراه

اگر حیوان خانگی شما دچار خارش بیش از حد شده است، ممکن است یکی از دلایل اصلی آن حساسیت غذایی باشد.

علل ایجاد توده ها و برآمدگی های سطحی در سگ و گربه

علل ایجاد توده ها و برآمدگی های سطحی در سگ و گربه

در این مقاله، به طور خلاصه به برخی از علل ایجاد توده ها و برآمدگی ها در سگ ها و گربه ها خواهیم پرداخت.

شکستگی دندان در حیوانات خانگی

شکستگی دندان در حیوانات خانگی

دندان های یک گربه به راحتی می تواند دچار شکستگی بشود. اگر این اتفاق برای حیوان خانگی شما بیفتد، مهم است که دامپزشک دندان های حیوان خانگی شما را در اسرع وقت ارزیابی کند.

همه چیز در رابطه با گلوله های مویی گربه ها

همه چیز در رابطه با گلوله های مویی گربه ها

ریزش بیش از حد موی گربه ها و تشکیل گلوله های مویی از اتفاقات نا خوشایند هم برای گربه ها و هم برای صاحبین آن ها می باشد. این گلوله های مویی همچنین می توانند باعث انسداد روده شوند که می تواند یک مشکل جدی برای سلامتی گربه ها به شمار بیاید.

علل ایجاد زخم قرنیه در گربه ها

علل ایجاد زخم قرنیه در گربه ها

بیماری یا آسیب به سطح چشم می تواند باعث اختلال بینایی یا حتی نابینایی در حیوانات خانگی شود. اگر این اتفاق افتاد، بسیار مهم است که چشم گربه شما به سرعت توسط دامپزشک درمان شود.

آیا می توان به سگ ها هویج داد؟

آیا می توان به سگ ها هویج داد؟

هویج از سبزیجات بسیار مغذی و مفید می باشد که در بسیاری از غذاها جای خودش را تثبیت کرده است.

به این وب سایت رای دهید