دنیای حیوانات

اخبار و دانستنی های دامپزشکی و سلامت حیوانات

سگها در فصول سرد سال افسرده تر هستند!

سگها در فصول سرد سال افسرده تر هستند!

نتایج به دست آمده از تحقیقات محققین حاکی از آن دارد که سگها نیز میتوانند مانند انسان ها به اختلالات روانی مرتبط به فصول مختلف مبتلا شوند.

نگهداری از حیوانات خانگی سبب بهبود شرایط روانی میشود

نگهداری از حیوانات خانگی سبب بهبود شرایط روانی میشود

تحقیقات جدید محققین دانشگاه کینگستون حاکی از آن دارد که نگهداری از حیوانات خانگی توسط افرادی که انعطاف
کمتری به لحاظ فکری دارند، میتواند به تحمل استرس های روزانه کمک شایانی بنماید.
به گزارش بخش خبری وب سایت  دامپزشک ایس برن بارکلام، دانشجوی روانشناسی، که در حال تکمیل پروژه خود

پانوستیت در سگ (درد رشد)

پانوستیت در سگ (درد رشد)

به عنوان درد در حال رشد شناخته می شود، به یک وضعیت استخوانی خود محدود شونده و در عین حال دردناک اشاره دارد که شامل استخوان های بلند پای سگ های نژاد بزرگ جوان معمولا بین سنین 5 تا 18 ماه می شود. پانوستیت ممکن است در بیش از یک استخوان در یک زمان رخ دهد یا ممکن است حرکت کند و باعث لنگش پا شود. لنگش خیلی ناگهانی رخ می دهد و معمولاً خود به خود و بدون سابقه ضربه یا ورزش زیاد رخ می دهد.

لیس زدن بیش از حد در گربه ها

لیس زدن بیش از حد در گربه ها

اگرچه گربه ها کنجکاو هستند ولی اکثریت قریب به اتفاق آنها استرس یا تغییر در هیچ شکلی را تحمل نمی کنند. استرس می‌تواند باعث شود گربه‌ها همه کارها مانند مخفی شدن، مدفوع کردن یا ادرار کردن را در خارج از ظرف خاک انجام دهند، پرخاشگر شوند یا حتی خود را بیش از حد اصلاح کنند یا لیس بزنند. نظافت بیش از حد یا «آلوپسی روان‌زا» در گربه‌ های پشمالوی ما چندان غیرمعمول نیست، اما دقیقاً چه شکلی است و چه چیزی به پیشگیری یا درمان آن کمک می‌کند؟

واژینیت توله سگ چیست؟

واژینیت توله سگ چیست؟

چیزهای زیادی برای دانستن و درک در مورد تربیت یک توله سگ سالم و شاد وجود دارد. بسیاری از مسائل ممکن است به وجود بیاید، و برخی نیاز به مراجعه به دامپزشک دارند، بدون اینکه سوالی داشته باشند. اما اگر فرج توله سگ ماده شما متورم یا قرمز باشد چه؟ برای اطلاعات بیشتر در مورد علل، علائم و درمان واژینیت توله سگ، ادامه مطلب را بخوانید.

آیا سگ ها می توانند سرما بخورند؟

آیا سگ ها می توانند سرما بخورند؟

اگر سگ شما سرفه می کند و آبریزش بینی دارد، ممکن است تعجب کنید که آیا او سرماخوردگی دارد یا خیر. دانستن این نکته مهم است که سگ‌ها به دلایل مختلفی از جمله عفونت، مواد خارجی در مجرای بینی، پولیپ‌ها، انگل‌ها و بیماری‌های دندانی می‌توانند علائم سرماخوردگی را نشان دهند.

کمک های اولیه برای چشم حیوانات

کمک های اولیه برای چشم حیوانات

چشمان حیوان خانگی شما زیبا هستند و کار بسیار مهمی را انجام می دهند. به منظور ایجاد بینایی، چشم دارای یک سری ساختارهای ظریف است که در داخل معلق هستند. هر گونه آسیب کوچک به چشم می تواند عواقب بزرگی بر این ساختارهای پیچیده داشته باشد. اگر فکر می‌کنید که حیوان خانگی شما یک اورژانس چشمی دارد، هرگز خطر نکنید، همیشه این موضوع را توسط یک دامپزشک مجرب جلو ببرید .

چرا سگ من پس از تغییر رژیم غذایی خود دچار اسهال می شود؟

چرا سگ من پس از تغییر رژیم غذایی خود دچار اسهال می شود؟

اسهال در سگ ها اغلب با رژیم غذایی آنها ایجاد می شود.
مواردی وجود دارد که اسهال ناشی از چیزی مضر، آلوده، خراب یا بیماری زا نیست. گاهی اوقات حتی یک رژیم غذایی کاملاً متعادل و فرموله شده می تواند باعث اسهال شود. این معمولا زمانی اتفاق می افتد که تغییر ناگهانی از یک رژیم غذایی به رژیم دیگر رخ می دهد. اما چرا این اتفاق می افتد؟ و آیا راهی برای جلوگیری از این اتفاق وجود دارد؟

چرا گربه من لثه قرمز دارد؟

چرا گربه من لثه قرمز دارد؟

رنگ لثه گربه شما نگاهی به سلامت و تندرستی فعلی آنها می دهد. لثه های گربه شما نیز شاخص اصلی وجود بیماری های دندانی است. به خواندن ادامه دهید تا بدانید چه چیزی برای لثه های گربه شما طبیعی است و چه زمانی باید نگران باشید.

نحوه اندازه گیری میزان تنفس در حالت استراحت در سگ ها

نحوه اندازه گیری میزان تنفس در حالت استراحت در سگ ها

تعداد تنفس در حالت استراحت نشان دهنده تعداد دفعاتی است که سگ در مدت 1 دقیقه در حالت استراحت یا خواب نفس کامل می کشد (دم و بازدم). میزان تنفس در حالت استراحت (RRR) همچنین می تواند به شما بگوید که آیا تنفس سگ شما در محدوده طبیعی است یا خیر. این امر به ویژه برای سگ هایی که بیماری های قلبی یا ریوی خاصی دارند بسیار مهم است.

کرم ها در خرگوش

کرم ها در خرگوش

خرگوش ها می توانند مانند سایر پستانداران به کرم حلقوی مبتلا شوند که یک عفونت است. خرگوش ها بیشتر مستعد ابتلا به عفونت با Trichophyton mentagrophytes هستند، اما می توانند به عفونت Microsporum canis نیز مبتلا شوند. این کرم حلقوی اغلب در گربه ها و سگ ها دیده می شود. هر دوی این گونه های کرم حلقوی می توانند به طور بالقوه افراد و سایر پستانداران را آلوده کنند.

سگ من در مدفوعش کرم دارد

سگ من در مدفوعش کرم دارد

قوام مدفوع می تواند شاخص خوبی برای سلامت سگ باشد. سیستم گوارشی (GI) نقش بزرگ و مهمی در حفظ سلامت کلی سگ ها دارد. مسئول جذب مواد مغذی و حذف موادی است که بدن به آنها نیاز ندارد. تغییرات در مدفوع سگ شما اغلب نشان دهنده یک مشکل سلامتی احتمالی است. انگل های روده ای (کرم ها) از علل شایع این تغییرات به خصوص در توله سگ ها و بچه گربه ها هستند.

Telehealth دامپزشکی چیست؟

Telehealth دامپزشکی چیست؟

آیا استفاده از تله مدیسین را به عنوان بخشی از مراقبت های بهداشتی حیوان خانگی خود در نظر گرفته اید؟ گزینه های زیادی برای والدین حیوانات خانگی در دسترس است، و مهم است که بدانید به چه خدماتی نیاز دارید - چه به دنبال مشاوره عمومی باشید یا به مراقبت های اضطراری نیاز داشته باشید. برای اطلاع از تفاوت بین پزشکی از راه دور، تله تریاژ و سایر اصطلاحات مهمی که باید قبل از استفاده از خدمات مراقبت مجازی برای حیوان خانگی خود بدانید، به خواندن ادامه دهید.

آیا سگ ها می توانند پرتقال بخورند؟

آیا سگ ها می توانند پرتقال بخورند؟

پرتقال سرشار از ویتامین C با مقداری پتاسیم، فیبر و سایر مواد مغذی است. اگر عاشق پرتقال هستید، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که "آیا سگ ها هم می توانند پرتقال بخورند؟" بله، می توانید تعدادی از آن پرتقال ها را با سگ خود به اشتراک بگذارید. فقط به یاد داشته باشید که پوست، دانه ها و مغز میوه را بردارید و فقط گوشت پرتقال را به سگ خود بدهید. سگ ها قادر به هضم پوست پرتقال نیستند که ممکن است منجر به ناراحتی های گوارشی شود. دانه ها ممکن است حاوی ترکیبات سمی باشند.

غش و سرگیجه در سگ ها

غش و سرگیجه در سگ ها

دیدن سرگیجه یا بدتر شدن سگ شما، از دست دادن هوشیاری و غش کردن، می تواند منظره بسیار ترسناکی باشد. فروپاشی حاد یا ناگهانی و از دست دادن هوشیاری در سگ ها معمولاً به دلیل از دست دادن ناگهانی قدرت است که می تواند نشانه ای از یک بیماری زمینه ای شدید باشد.

علائم کاهش شنوایی در گربه ها

علائم کاهش شنوایی در گربه ها

مانند فیل و دلفین، گربه نیز حس شنوایی عالی دارد. شنوایی گربه حتی از انسان و سگ توسعه یافته تر است. با این حال، از آنجایی که حواس دیگر آنها نیز بسیار قوی هستند، تشخیص اینکه آیا گربه شما شنوایی خود را از دست داده است، دشوار است. به خواندن ادامه دهید تا در مورد علل و علائم شایع کم شنوایی و اینکه اگر گربه شما ناشنوا است چه کاری می توانید انجام دهید، مطالعه کنید.

کرم قلب در گربه ها

کرم قلب در گربه ها

برنامه های سلامتی پیشگیرانه بخش مهمی از سالم نگه داشتن گربه ها و عاری از بیماری ها و مشکلات مختلف سلامتی است. این شامل واکسیناسیون منظم در برابر بیماری های ویروسی و باکتریایی مسری و داروهای پیشگیرانه در برابر انگل های خارجی و داخلی است. یک انگل خاص که اغلب در برنامه های سلامتی پیشگیرانه گربه نادیده گرفته می شود، کرم قلب است. اگرچه در سگ‌ها نسبت به گربه‌ها شایع‌تر است، اما عفونت کرم قلب در صورتی که به درستی پیشگیری یا کنترل نشود، همچنان می‌تواند باعث مشکلات سلامتی جدی در گربه‌ ها شود. به خواندن ادامه دهید تا درباره عفونت کرم قلب در گربه ها و کارهایی که می توانید برای ایمن نگه داشتن حیوان خانگی خود انجام دهید بیشتر بدانید.

 لیشمانیوز در سگ ها

 لیشمانیوز در سگ ها

سگ شما از لیشمانیوز رنج می برد و می خواهید در مورد این بیماری، دوره و گزینه های درمان بیشتر بدانید؟ در این مقاله همه چیز در مورد لیشمانیوز را خواهید آموخت.

چگونه با خیال راحت چشم های حیوان خانگی خود را تمیز کنیم

چگونه با خیال راحت چشم های حیوان خانگی خود را تمیز کنیم

اولین قدم برای اطمینان از سالم و راحت بودن چشم های حیوان خانگی شما این است که مطمئن شوید که آنها تمیز و عاری از محرک ها، آلاینده ها و موادی هستند که می توانند باعث آسیب یا آسیب به چشم شوند.

پرکنی و رفتارهای خودزنی

پرکنی و رفتارهای خودزنی

یکی از اولین چیزهایی که مردم در مورد پرندگان متوجه می شوند، پر یا پرهای آنها است. آنها منبع زیبایی هستند، اغلب رنگارنگ و متمایز هستند، اما عملکردهای مهمی مانند پرواز، تعادل، گرما و محافظت را نیز انجام می دهند. علاوه بر این، آنها شاخص مهمی از وضعیت سلامت پرنده هستند. کیفیت پایین پرها یا پرهای پر می تواند نشانه بیماری بالینی، رژیم غذایی نامناسب یا استرس باشد.

به این وب سایت رای دهید