دنیای حیوانات

اخبار، مطالب و دانستنی های حوزه دامپزشکی

سرفه کنل کاف

سرفه کنل کاف

اگر حیوان خانگی دارید-به ویژه سگ-احتمالاً در مورد سرفه کنل کاف شنیده اید ، عفونتی ناشی از باکتری ها یا ویروس ها که باعث تحریک تنفسی و سرفه عمیق و دردناک می شود.

ایمن نگه داشتن حیوان خانگی

ایمن نگه داشتن حیوان خانگی

صاحبان حیوانات خانگی همیشه نگران سگ یا گربه خود وقتی در خانه تنها می ماند هستند.که مشکلی پیش نیاید و یا اتفاقی برایش نیفتد.

رژیم غذایی سگ

رژیم غذایی سگ

ما می دانیم که غذا یکی از مهمترین بخش های زندگی سگ های ما است و غذایی که توسط دامپزشک توصیه می شود باید بهترین چیزی باشد که می توانیم برای حیوانات خانگی خود تهیه کنیم. محبوبیت غذاهای سگ "توصیه شده توسط دامپزشک" به طور مداوم در حال افزایش است.

هایپرکراتوز

هایپرکراتوز

 Keith Engel ، مدیر توسعه تجارت در بهداشت در GEA می گوید ، هایپرکراتوز ماده ای چسبناک است که به بسته شدن پستان گاو بعد از دوشیدن کمک می کند و مانع از حرکت باکتری ها در کانال می شود. هایپرکراتوز واژه ای است که اکثر دامداران هرگز از آن استفاده نمی کنند.

پیشگیری از کرم ریه سگ

پیشگیری از کرم ریه سگ

هنگام برنامه ریزی برای هر گونه رژیم ضد کرم سگ ، انگل متاسترنگیلوئید Angiostrongylus vasorum باید مورد توجه قرار گیرد.

عقیم کردن سگ

عقیم کردن سگ

بازگرداندن سطح هورمون در سگ عقیم شده منجر به بهبود سلامتی آن می شود. عقیم سازی باعث می شود که سگ شما کمتر به بیماری های مرتبط با اندام های جنسی مانند: سرطان های پستان ، تخمدان و بیضه ، pyometra و اختلالات پروستات مبتلا شود.

آیا استخوان برای سگ مضر است؟

آیا استخوان برای سگ مضر است؟

کارتون های بی شماری ما را به این باور رسانده است که سگ و استخوان یارجدا نشدنی هستند ، اما دادن استخوان های واقعی حیوانات به سگ شما می تواند سلامت آنها را به خطر بیندازد. هر چیزی که به سگ خود می دهید تا بجود باید از دهان آن بزرگتر باشد. به این دلیل که اگر بزرگتر از دهان آنها باشد ، نمی توانند آن را به طور کامل ببلعند.

گربه های تنبل

گربه های تنبل

اکثر صاحبان گربه این موضوع را بارها تجربه کرده اند که گربه آنها ترجیح می دهد بدون هیچ تلاشی غذای رایگان دریافت کند تا اینکه برای آن زحمت بکشد.

علائم مسمومیت آب دریا در سگ ها

علائم مسمومیت آب دریا در سگ ها

سگها ساحل را دوست دارند ، اما مهم است که مراقب آنها را در حالی که از بازی در امواج لذت می برند باشید. سطوح بالای کلرید سدیم در آب دریا می تواند تعادل مایعات را در بدن سگ شما مختل کرده و آب را از خون به داخل روده سگ شما انتقال بدهد. که می تواند منجر به مشکلات جدی سلامتی شود.

آلرژی حیوانات خانگی

آلرژی حیوانات خانگی

طبق مطالعات انجام شده علائمی هستند که نشان می دهد سگ یا گربه شما آلژی دارد، پوست قرمز یا ملتهب، که می تواند به طور کامل دچار گرفتگی بینی شود. شما باید مراقب رفتارهای غیر عادی و هر گونه التهاب از طرف آنها باشید. در صورت مشاهده هر یک از علایم به دامپزشک مراجعه کنید.

زوم سگ چیست؟

زوم سگ چیست؟

محققان بر این باورند، زوم ها انفجارهای شدید انرژی هستند. سگها تمایل دارند با سرعت کامل در هر جهتی که می توانند حرکت کنند. اغلب این رفتار تکراری و غیرمنتظره یا ناگهانی است.

تشخیص عطسه و سرفه جدی حیوانات خانگی

تشخیص عطسه و سرفه جدی حیوانات خانگی

محققان می گویند اگر حیوان خانگی شما بیشتر از شما عطسه یا سرفه می کند، باید آنها را نزد دامپزشک ببرید. به دلایلی، سگها بیشتر مستعد سرفه هستند، در حالی که گربه ها بیشتر از سرفه عطسه می کنند.

نجات حیوانات افغانستان

نجات حیوانات افغانستان

Nowzad، یک موسسه غیر انتفاعی که حیوانات را با اعضای ارتش ایالات متحده متحد می کند ، اکنون در تلاش است تا کارکنان و حیوانات خود را به امنیت برساند.

بیماریFMD و پرورش گوسفند

بیماریFMD و پرورش گوسفند

از سوی مقامات اداره پرورش گوسفند J&K جوانان تشویق می شوند که مزرعه پرورش گوسفند را راه اندازی کنند. دولت راه های زیادی را برای دریافت کمک مالی برای شروع تجارت گوسفند ارائه می دهد.

ویتامین های مهم برای گربه های سالمند

ویتامین های مهم برای گربه های سالمند

با افزایش سن گربه ها ، آنها به مواد مغذی بیشتری نیاز دارند که صاحبانشان می توانند از طریق مکمل های غذایی این نیازها را تأمین کنند. روند پیری عدم تعادل ایجاد می کند که ممکن است به حمایت بیشتری نیاز داشته باشد. مکمل ها می توانند به رفع شکاف در برآوردن نیازهای روزانه گربه به شما کمک کنند.

داروی ایورمکتین و COVID-19

داروی ایورمکتین و COVID-19

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به مردم درباره استفاده از داروی انگلی حیوانی ایورمکتین برای درمان عفونت COVID-19 در خانه هشدار داد. این دارو برای شرایط خاص پزشکی در نظر گرفته شده است و نمی توان آن را در دوزهای بالا مصرف کرد.

مدیریت تغذیه بیماری سنگ کلیه در سگ و گربه

مدیریت تغذیه بیماری سنگ کلیه در سگ و گربه

سالهاست که شناخته شده، رژیم غذایی در ایجاد و مدیریت سنگ مثانه در افراد و حیوانات کوچک نقش دارد. ارتباط بین عفونت های باکتریایی مثبت دستگاه ادراری و اورولیت های استروویت در سگها بیش از 70 سال پیش مشخص شد.

کرم زدایی در توله سگ و بچه گربه

کرم زدایی در توله سگ و بچه گربه

از آنجا که کرم زدایی، همراه با واکسیناسیون، گامی مهم برای سالم نگه داشتن حیوانات خانگی و صاحبان آنها است، می توان انواع یا دسته های مختلفی از داروها را به توله سگ ها و بچه گربه های بزرگتر تجویز کرد ، اما سن و وزن عوامل تعیین کننده ای هستند که شما برای کرم زدایی از کدام داروها استفاده کنید.

آیا گربه ها قلقلکی هستند؟

آیا گربه ها قلقلکی هستند؟

شاید دیده باشید که هنگام غلغلک دادن گربه ممکن است، غرغر کنند، جیغ بزنند، صدای خش خش بدهند یا حتی گاز بگیرند. که این یک واکنش قلقلکی نیست بلکه یک بازتاب عصبی است.

آیا سگها مفهوم زمان را می دانند؟

آیا سگها مفهوم زمان را می دانند؟

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه سگ شما همیشه می داند که زمان شام یا رفتن به پارک است؟ سگ ها می دانند که زمان شام او کی است ، چه موقع برای پیاده روی است و حتی چه زمانی همبازی مورد علاقه اش به خانه می آید.