دنیای حیوانات

اخبار، مطالب و دانستنی های حوزه دامپزشکی

محافظت و پیشگیری از بیماری در حیوانات خانگی

محافظت و پیشگیری از بیماری در حیوانات خانگی

علم نشان داده است که یک حیوان خانگی می تواند به بهبود سلامت و رفاه عمومی فرد کمک کند. چه گربه باشید و چه سگ ، یک چیز قطعی است، شما بهترین ها را برای حیوان خود می خواهید.

اشتباهات خطرناک

اشتباهات خطرناک

اشتباهات خطرناکی که صاحبان حیوانات خانگی مرتکب می شوند.

لاک پشت های خانگی چه می خورند؟

لاک پشت های خانگی چه می خورند؟

لاک پشت ها، حیوانات خانگی بی نظیری هستند که مراقبت و تماشای آنها سرگرم کننده است.

مشکلات رفتاری در سگ ها

مشکلات رفتاری در سگ ها

مشکلات رفتاری در سگ ها باعث می شود که حرف صاحب خود را گوش ندهد و باعث آزرده شدن صاحبان شوند.

ویزیت دامپزشک: با توجه به اتانازی

ویزیت دامپزشک: با توجه به اتانازی

حرکت در تصمیم دشوار برای پایان دادن به زندگی یک حیوان خانگی.

اصول آموزش حیوانات

اصول آموزش حیوانات

اولین قدم برای درک آموزش حیوانات ، یادگیری برخی واژه ها و اصطلاحات رایج است.

 نوازش کردن سگ

نوازش کردن سگ

آیا می دانید که روش ترجیحی برای نوازش سگ وجود دارد؟

گربه های اشرافی

گربه های اشرافی

گربه یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی در ایالات متحده است ، زیرا بچه گربه ها برای ده ها میلیون خانواده همراهی و آسایش را به ارمغان می آورند.

THC درمان بی خطر

THC درمان بی خطر

گیاه شاهدانه حاوی بیش از 90 ترکیب منحصر به فرد یا کانابینوئیدها از جمله CBD و THC و تقریبا 500 ترپنوئید دیگر و فنیل پروپانوئیدها است. چندین هزار سال است که انسان از کانابینوئیدها برای درد، صرع، اختلالات گوارشی و حتی عفونت ها استفاده می کند.

چرا مراقبت از سلامتی حیوان خانگی گران است؟

چرا مراقبت از سلامتی حیوان خانگی گران است؟

مراقبت های دامپزشکی اغلب برای صاحبان حیوانات آسیب دیده یا بیمار بسیار گران تمام می شود. چگونه این صنعت گران شد؟

دامپزشکان نوادا شاهدانه تجویز می کند

دامپزشکان نوادا شاهدانه تجویز می کند

از ماه اکتبر امسال ، دامپزشکان دارای مجوز در نوادا می توانند بدون ترس از تحریم هیئت مجوز دولتی ، محصولات شاهدانه و کانابیدیول حاوی بیش از 0.3 درصد تتراهیدروکانابینول را توصیه و تجویز کنند.

تغذیه پرندگان

تغذیه پرندگان

حتی تغذیه کننده پرندگان نیز می تواند عواقب ناخواسته ای را به همراه داشته باشد. جوامع طبیعی به دلیل تعاملات زیاد موجودات زنده برای عواقب ناخواسته آماده شده اند.

بیماری صرع در سگ ها

بیماری صرع در سگ ها

صرع یک بیماری شایع و پیچیده است که در آن فعالیت الکتریکی ناگهانی ، غیرعادی همزمان یا بیش از حد در مغز باعث تشنج می شود. تشنج ممکن است به صورت علائم بالینی متغیر حرکتی ، خودمختار و یا رفتاری ظاهر شود. تشنج معمولا اپیزودیک و کوتاه است اما ممکن است در فرکانس، طول، و شدت بیش از تغییر زمان. بیماران اغلب مستعد ابتلا به ژنتیک هستند.

گوشت گیاهی

گوشت گیاهی

یک مطالعه جدید نشان می دهد که خوردن گوشت های گیاهی پنج بار در هفته برای بهبود سلامت روده و تغییر تعادل باکتری در بدن از "ناسالم" به "سالم" کافی است ، که به نوبه خود به جلوگیری از بیماری کمک می کند.

آیا سگها می توانند موز بخورند؟

آیا سگها می توانند موز بخورند؟

سگها به طور طبیعی می خواهند غذا را با صاحبان خود تقسیم کنند ، اما وقتی صحبت از میوه می شود، بهتر است احتیاط کنید. خوردن برخی میوه ها می تواند برای سگ ها خطرناک باشد ، برخی از آنها به عنوان یک میان وعده سالم عمل می کنند ، در حالی که مصرف برخی دیگر بی خطر است اما عوارض جانبی نیز دارد.

حشرات جایگزین پروتیین

حشرات جایگزین پروتیین

تخمین زده می شود که کمبود 300 میلیون تن پروتئین حیوانی در سال 2050 وجود خواهد داشت. پروتئین های جدید به عنوان راه حلی برای مقابله با این مشکل بدون آسیب رساندن به کره زمین ضروری هستند. Bygora، روی حشرات خوراکی تمرکز می کند. آنها نه تنها یک منبع غذایی پایدار برای بیش از 2 میلیارد نفر در سراسر جهان هستند. بلکه آنها برای خوراک حیوانات و ماهی و همچنین غذای حیوانات خانگی عالی هستند.

کودکان اوتیسم و گربه ها

کودکان اوتیسم و گربه ها

گربه هایی که با کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم (ASD) دوست هستند ، به اندازه همراهان انسانی خود از این رابطه لذت می برند. دانشمندان بر اساس مطالعه اکتشافی کار میکنند، تا گربه ها و خانواده های کودکان مبتلا به اوتیسم بتوانند از مزایای آن استفاده کنند.

لکه های بدن گربه

لکه های بدن گربه

محققان یک ژن خاص را کشف کرده اند که بیشتر توسعه نوارها ، لکه ها و نقاطی را که روی خز گربه نقش بسته است کنترل می کند. الگوهای رنگی یکی از آن اسرار بیولوژیکی حل نشده است.

عفونت ادراری در گربه ها

عفونت ادراری در گربه ها

تحقیقات جدید ارتباط بین عفونت های دستگاه ادراری و استرس را نشان می دهد. کاهش استرس می تواند دفعات بیماری را کاهش دهد. استرس می تواند مربوط به تغییرات در برنامه خانواده مانند، ساعات کاری مختلف، نقل مکان به خانه جدید یا بازسازی خانه ای که در آن زندگی می کنید، می تواند استرس زا باشد.

ماهی سر مار

ماهی سر مار

طبق آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده ، سر مارها در مناطق، کالیفرنیا, دلاور، فلوریدا ، گرجستان, هاوایی, ماین، مریلند ، ماساچوست, ویرجینیا،و در ایالت نیویورک مشاهده شده است.ماهی های سر مار تکامل یافته اند تا روی زمین راه بروند! آنها با حرکت سر و پشت خود در جهت مخالف خود را به جلو حرکت می دهند.