دنیای حیوانات

اخبار، مطالب و دانستنی های حوزه دامپزشکی

دامپزشک آنلاین

دامپزشک آنلاین

ارائه دهنده جهانی CPD دامپزشکی Improve International یک برنامه آنلاین مجوز کارشناسی ارشد (PgC) برای پزشکی و جراحی اورژانس (EMS) را راه اندازی کرده است تا دانش و اطمینان لازم را برای دامپزشکان برای مقابله با شرایط اضطراری فراهم کند.

آرامش اسب ها

آرامش اسب ها

برنامه (Inspire Equine Therapy Clearwater)اسب درمانی و کلیر واتر، به افرادی که مشکلات روانی دارند در طول همه گیری کمک می کند ، به عنوان جایگزینی برای گفتگوی درمانی سنتی از زمان شروع این همه گیری ، اضطراب بسیاری از مردم افزایش یافته است.

اسباب بازی گربه

اسباب بازی گربه

گربه ها بدون شک حیوانات شگفت انگیزی هستند که ارزش یک خانه و صاحب دوست داشتنی را دارند و می توانند فقط با مشاهده کارهای سرگرم کننده و دوست داشتنی برای صاحب خود آرامش خاطر به ارمغان بیاورند! اما چیزی که می تواند گربه را بیشتر شاد و در عین حال برای انسان مفید کند اسباب بازی های گربه است.

 افراد مسن و سگ ها

افراد مسن و سگ ها

سگها در همه اشکال و اندازه ها وجود دارند. این یک واقعیت شناخته شده است که نژادهایی، برای افراد با هر نوع شخصیت و سنی وجود دارد.

ویروس نیل

ویروس نیل

ویروس نیل غربی از خانواده فلاوی ویریده است که در مناطق گرمسیری و معتدل مشاهده می شود.این ویروس پرندگان،انسان،اسب ،سگ ،گربه،خفاش و موش خرما و خرگوش های اهلی را آلوده می کند.

سنگ کلیه در سگ ها

سنگ کلیه در سگ ها

محققان می گویند، اولین مرحله در تشکیل سنگ کلیه، رسوب ریز بلورها در ادرار است که حاوی نمک های مختلف ، مواد معدنی و املاح دیگر است. هنگامی که ریز کریستال ها تشکیل می شوند ، می توانند به هم متصل شوند و اندازه آنها افزایش یابد و ماکرو بلورها در نهایت یک سنگ ایجاد میکنند.

چرا مراقبت های دامپزشکی گران است؟

چرا مراقبت های دامپزشکی گران است؟

بر اساس اعلام انجمن محصولات حیوانات خانگی آمریکا ، هزینه مراقبت های دامپزشکی به طور پیوسته در حال افزایش است ، در حالیکه مصرف کنندگان ایالات متحده امسال 32.3 میلیارد دلار برای مراقبت های دامپزشکی و فروش محصولات هزینه می کنند. در سال 2010 ، مصرف کنندگان حدود 13 میلیارد دلار برای نظافت و بیش از 16 میلیارد دلار برای تعدیل تورم هزینه کردند.

آلزایمر در سگ و انسان

آلزایمر در سگ و انسان

به گفته یک مطالعه ، سگ های همراه می توانند به حل زوال عقل کمک کنند. زوال عقل یک اصطلاح چتر برای از دست دادن حافظه و یادگیری ، زوال تفکر ، رفتار و توانایی انجام کارهای روزمره است. سگها تقریباً ده برابر سریعتر از انسانها پیر می شوند و گروهی از سگها به طور خودجوش با افزایش سن دچار زوال عقل سگ می شوند.

نژاد کاوالییر کینگ

نژاد کاوالییر کینگ

در 300 سال گذشته پرورش سگ ، انواع مختلفی از نژادها با اندازه ها ، شکل ها و توانایی های مختلف ایجاد شده است. متأسفانه ، این روند همچنین باعث شده است که بسیاری از نژادها همخونی بیشتری داشته باشند و احتمال بیشتری برای به ارث بردن بیماری های ژنتیکی وجود داشته باشد. Cavalier King Charles Spaniels انواع ژنتیکی مضرتری نسبت به سایر نژادهای سگ دارد.

کوپروفاژی  سگ

کوپروفاژی سگ

سگها اغلب تمایل به چیزهایی دارند که کمتر به نظر ما خوش می آید. ممکن است حمله به سطل آشغال آشپزخانه یا خوردن غذاهای ، خیابان یا جاهای دیگر باشد. گاهی اوقات ، این غذا خوردن شامل مدفوع (پو) نیز می باشد.این پو می تواند طیف وسیعی از گونه ها (پرندگان ، اسب ، خرگوش ، گاو ، گوسفند ، گوزن ) باشد.

زندگی سالم تر و طولانی تر در سگ ها

زندگی سالم تر و طولانی تر در سگ ها

همانطور که هرکسی که تا به حال با سگ زندگی کرده است که معمولا وقت کافی با برای کذراندن با سگ خود ندارد. بیشتر سگها به طور متوسط فقط حدود 10 تا 14 سال عمر می کنند - اگرچه برخی از آنها به طور طبیعی بیشتر عمر می کنند ، در حالی که برخی دیگر مستعد ابتلا به بیماری ها هستند که می تواند طول عمر آنها را محدود کند.

گربه های خیابانی

گربه های خیابانی

استرالیا محل زندگی انبوهی از گربه های خیابانی است که تعداد 700000 تخمین زده می شود.که بدون مراقبت مناسب در مناطق شهری ، اطراف زباله دان ها یا مزارع زندگی می کنند.

کرم قلابدار مقاوم در برابر دارو

کرم قلابدار مقاوم در برابر دارو

انگل شناسان دامپزشک هشدار می دهند که کرم قلابدار مقاوم به چند دارو ، سگ های ایالات متحده در حال گسترش است و دامپزشکان باید مراقب عفونت های مداوم باشند.

آموزش پرواز طوطی ها

آموزش پرواز طوطی ها

در حالی که بسیاری از صاحبان طوطی ها برای کاهش توانایی پرواز ، بال پرندگان خود را می بندند ، پرواز آزاد شامل آموزش طوطی سالم است که هنگام تماس فراخوانده می شود ، دستورات اولیه را رعایت می کند ، خطرات طبیعی را تشخیص می دهد و در این صورت با خیال راحت در مناطق باز پرواز می کند.

بینایی حیوانات

بینایی حیوانات

هنگامی که یک حیوان پستاندار تازه متولد شده برای اولین بار چشمان خود را باز می کند ، می تواند دنیای اطراف خود را حس کند. اما چگونه این اتفاق می افتد قبل از اینکه آنها بینایی را تجربه کنند؟

مرجان های صخره ای

مرجان های صخره ای

مرکز امداد و نجات مرجان فلوریدا در جنوب اورلاندو در حال پرورش بزرگترین مجموعه مرجان فلوریدا است. مرجان های فلوریدا از سواحل جنوب شرقی ایالت آورده شده است.تا از یک بیماری ویرانگر با انتقال دو دسته کاکتوس و مرجان های گلدار نجات یابند.

خطر انقراض اژدهای کومودو

خطر انقراض اژدهای کومودو

اژدهای کومودو در ظاهر شبیه به موجودات افسانه‌ای است که در واقع جزو خزندگان است و قدمت زیادی دارد. اژدهای کومودو نام خود را از جزیره‌ای گرفته است که اولین بار در آنجا یافت شد. اژدهای کومودو بزرگترین مارمولک هایی هستند که هنوز روی زمین راه می روند.

راه رفتن سگ ها

راه رفتن سگ ها

فناوریهای تجزیه و تحلیل راه رفتن هدفمند، برای کمک به دامپزشکان و تعیین ویژگیهای راه رفتن در دسترس قرار گرفته است. که می تواند در تشخیص لنگش ظریف و همچنین پاسخ به درمانهای مختلف کمک شایانی کند.

 رقابت در فرآوری گوشت و طیور

رقابت در فرآوری گوشت و طیور

در پی فرمان اجرایی نهم ژوئیه 2021 مبنی بر ارتقاء رقابت در اقتصاد آمریکا و همچنین قانون برنامه نجات آمریکا ، USDA تلاش های خود را برای ایجاد بخش متنوع تر فرآوری گوشت مضاعف می کند.

سگ هایی که هوای سرد را دوست دارند.

سگ هایی که هوای سرد را دوست دارند.

برخی از سگها زمانیکه دمای هوا کاهش می یابد هنگام بیرون رفتن نیاز به محافظت دارند ، اما نژادهایی هم هستند که از سردی هوا لذت می برند و برای زمستان ساخته شده اند.