همسترها چقدر می خوابند؟

همسترها چقدر می خوابند؟

0 دیدگاه 8 مهر 1400 چاپ خبر بازدید: 1212
همسترها چقدر می خوابند؟
همستر یک حیوان خانگی بسیار محبوب در قفس است و اغلب اولین حیوان خانگی است که یک کودک دارد ، اما چرخه خواب یک همستر چگونه بر صاحبان حیوانات خانگی تأثیر می گذارد؟علاوه بر این ، چرخه خواب همستر چگونه است؟

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، دانستن پاسخ این سوالات می تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که آیا یک همستر حیوان خانگی مناسب شما است و چگونه می توانید بر سلامت چرخه خواب و سلامت محیط آن نظارت کنید.

همسترها چقدر می خوابند؟

همسترها معمولاً حدود 12-14 ساعت در روز می خوابند. همسترها دارای الگوهای چند فازی خواب و بیداری هستند. این بدان معناست که آنها چندین بار در روز می خوابند بنابراین این 12-14 ساعت در طول روز به بخش های کوچکتر تقسیم می شود.

اگر همستر شما بیش از حد معمول بخوابد؟

اگر همستر شما بیش از حد معمول می خوابد ، ممکن است به خواب زمستانی رفته و یا بیمار باشد. اگر همستر شما در محیطی سرد قرار گیرد که معمولاً به زیر 50 درجه می رسد ، خواب زمستانی رخ می دهد. در حالی که اکثر خانه ها اینقدر سرد نمی شوند ، اگر قفس همستر شما در نزدیکی دیوار بیرونی با عایق ضعیف یا درب یا پنجره باشد ، قفس آن ممکن است سردتر از بقیه خانه شما باشد. اگر دمای قفس همستر شما همیشه بیش از 50 درجه است و بیش از حد معمول می خوابد ، به احتمال زیاد بیمار است. مشکلات تنفسی و گوارشی در همسترها رایج است. ممکن است بی حال باشد و بیشتر اوقات بخوابد.

اگر قفس همستر شما پیر است بیشتر می خوابد. همسترهای مسن بیشتر از همسترهای جوان می خوابند ،  این یک امر کاملاً عادی است و جای نگرانی نیست.

آیا همستر خود را بیدار کنید اشکالی ندارد؟

از آنجایی که همسترها بیش از 14 ساعت در روز می خوابند ، ممکن است زمانی برسد که شما مجبور شوید همستر خود را از خواب بیدار کنید یا به طور تصادفی آن را از زمان چرت بیدار کنید. در صورت امکان باید از وحشت زدن همستر خود اجتناب کنید زیرا این امر می تواند باعث گاز گرفتن همستر شما و اختلال در چرخه طبیعی خواب و بیداری شود. اگر این امر به طور منظم اتفاق بیفتد ، می تواند به همستر شما استرس وارد کند. بهتر است سعی کنید با همستر خود فقط وقتی بیدار است ارتباط برقرار کنید .

به این وب سایت رای دهید