آیا همستر حیوان خانگی مناسبی است؟

آیا همستر حیوان خانگی مناسبی است؟

0 دیدگاه 8 مهر 1400 چاپ خبر بازدید: 144
آیا همستر حیوان خانگی مناسبی است؟
هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا همستر حیوان خانگی مناسب شما و خانواده شما است ، باید تعدادی از عوامل مهم را در نظر بگیرید . انواع مختلفی از همسترها وجود دارد و آنها بر اساس تنوع از نظر ویژگی و ظاهر متفاوت هستند.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، در حالی که طول عمر همه همسترها تقریباً یکسان است و به مراقبت های مشابهی احتیاج دارند ، حتماً همستری را انتخاب کنید که مناسب شماست.

انواع همستر

سه نوع از رایج ترین همسترها هستند که معمولاً در فروشگاه حیوانات خانگی فروخته می شوند. گونه های مختلف همستر را هرگز نباید در کنار هم نگه داشت. همسترهای خانگی عموماً به صورت تک نفره نگهداری می شوند ، زیرا ماده ها و نرهای بالغ تمایل به پرخاشگری نسبت به یکدیگر دارند. اگر می خواهید چند همستر را در یک قفس داشته باشید ، حتماً جنسیت همستر را تعیین کنید و فقط یک جنسیت را هدف بگیرید. اگر جنسیت ها را در یک قفس نگه دارید ، به احتمال زیاد به زودی بچه های همستر خواهید داشت.

همسترهای سوری رایج ترین نوع نگهداری از حیوانات خانگی هستند. اینها باید یکی در قفس نگهداری شوند (اگر با هم نگه داشته شوند می جنگند). آنها می توانند بسیار رام باشند.

همسترهای کوچک (همسترهای سفید کمپبل و همسترهایروبوروسکی) بیشتر اجتماعی هستند و احتمالاً بهتر است با سایر گونه های مشابه نگهداری شوند، اما باید در سنین جوانی به عنوان یک جفت معرفی شوند. سریع و چابک ، رسیدگی به آنها کمی سخت تر است.

همسترهای چینی از نظر اندازه شبیه به همستر کوتوله هستند اما یک همستر کوتوله واقعی نیستند. گاهی اوقات آنها با دیگر همسترهای چینی کنار می آیند ، اما اغلب اینطور نیست. و بسیار سریع و چابک است.

طول عمر

انواع مختلف همسترها طول عمر کمی متفاوت دارند ، اما به نظر می رسد همه گونه ها تقریباً 2 سال عمر می کنند.

همستر سوری: 2 تا 3 سال

کوتوله کمپبل همستر روسی: 1.5 تا 2.5 سال

زمستانه کوتوله سفید همستری روسی : 1 تا 3 سال

همستر روبوروسکی: 2 تا 3 سال

همسترهای چینی: 2 تا 3 سال

اندازه و زیستگاه

انواع مختلف همستر دارای محدوده، اندازه فیزیکی بسیار قابل توجهی هستند. اطمینان حاصل کنید که همستر شما چقدر بزرگ می شود و زیستگاه همستری متناسب با اندازه همستر شما دارد.

همستر سوری: 5-7 اینچ

کوتوله کمپبل همستر روسی: 3 اینچ

زمستانه کوتوله سفید همستری روسی: 3 اینچ

همستر روبوروسکی: حدود 2 اینچ

همسترهای چینی: 3-5 اینچ - و برخلاف دیگر همسترها ، آنها نیز دم قابل توجهی دارند.

شما باید قفسی را انتخاب کنید که به اندازه کافی بزرگ ، ایمن و تمیز کردن آسان باشد. متأسفانه ، قفس های استانداردی که در فروشگاه حیوانات خانگی پیدا خواهید کرد از نظر انواع همستر "یک اندازه مناسب همه" نیستند. یک همستر سوری به نوع دیگری از قفس نیاز دارد تا یک همستر چینی.

مثل همیشه ، اگر در مورد نوع همستر و نیازهای خاص مراقبت سوالی دارید ، حتماً با دامپزشک خود مشورت کنید.

 

به این وب سایت رای دهید