وقتی پرنده خانگی شما تخم می گذارد چه باید کرد؟

وقتی پرنده خانگی شما تخم می گذارد چه باید کرد؟

0 دیدگاه 14 مهر 1400 چاپ خبر بازدید: 21
غیر معمول نیست که پرندگان ماده بدون وجود پرنده نر تخم بگذارند. اگر تخم مرغی را در قفس پیدا کردید ، احتمالاً می پرسید که چگونه این اتفاق افتاده است ، با آن چه باید کرد ؟

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، اگر مرغ قبل از تخم گذاری در معرض پرنده نر قرار نگرفته باشد، تخم بارور نخواهد شد. در این مورد، اکثر صاحبان پرندگان تخم مرغ را از قفس خارج کرده و دور می اندازند. بیشتر اوقات مرغ ها به روال عادی خود باز می گردند.نیازی به حضور پرنده نر برای پرنده ماده برای تولید تخم نیست.

خطرات بستن تخم مرغ

بستن تخم مرغ یک بیماری است که در آن پرندگان ماده هنگامی که قادر به دفع یا تخمگذاری تخمک داخلی نیستند ، تحت تأثیر قرار می گیرد. این بیماری شایع است و در صورت عدم رسیدگی می تواند منجر به عفونت یا آسیب اندام داخلی پرنده شود.

بسته به جایی که تخم در بدن پرنده قرار گرفته است ، گاهی اوقات می تواند در داخل مرغ شکسته شود. گاهی اوقات ماساژ دادن ناحیه شکم مرغ می تواند به تخمک کمک کند تا بتواند تخم شکسته را دفع کند ، اما در مواقعی ممکن است نیاز به یک دامپزشک معتبر پرندگان برای کمک به خارج شدن تخمک گیر کرده داشته باشید.

اگر تخم در بدن مرغ شکسته شد ، برای جلوگیری از عفونت باید قطعات یا بقایای پوسته برداشته شود و تخمدان او - معادل پرنده با لوله فالوپ - توسط یک متخصص تمیز شود.

با تخم مرغ بارور حیوان خانگی چه کنیم؟

اگر متوجه شدید که تخم در قفس حیوان خانگی شما بارور شده است ، یا باید آن را برای جوجه کشی به مادر بازگردانید یا اگر مرغ روی آن ننشست ، آن را در انکوباتور قرار دهید. به خاطر داشته باشید که پرورش یک پرنده بچه از جوجه کشی بسیار دشوار است و با مراقبت و توجه بیشتری همراه است.