درمان حیوانات خانگی

درمان حیوانات خانگی

0 دیدگاه 6 مهر 1400 چاپ خبر بازدید: 45
بسیاری از سگ های مسن دچار شرایط طولانی مدت می شوند که گاهی اوقات ممکن است به پرستاری خانگی نیاز داشته باشند. اگر دچار بیماری شدند برای درمان حیوانات خانگی خود، با دامپزشک خود صحبت کنید.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"،  این نکات به شما کمک می کند تا در صورت بروز بیماری در حیوان خانگی، بتوانید به راحتی آن را در خانه درمان کنید. اگر سگ یا توله سگ شما بیمار است یا اسهال دارد این مشکلات رایجی است که می تواند ناشی از عفونت، پاکسازی یا تغذیه باقیمانده باشد. از دادن باقی مانده غذا اجتناب کنید. این می تواند مشکلات جدی مانند پانکراتیت (التهاب غده گوارشی) را ایجاد کند. حیوانات خانگی مبتلا به آرتروز به یک تخت نرم و کمک در بالا و پایین نیاز دارند. ماساژ ماهیچه ها در ابتدای روز ممکن است مفید باشد.

بیماری سگ یا توله سگ استفراغ و اسهال

اگر سگ یا توله سگ شما بیمار است یا اسهال دارد می تواند ناشی از عفونت، پاکسازی یا تغذیه باقیمانده باشد. تغییر رژیم غذایی متفاوت از رژیم غذایی معمول نیز می تواند باعث ناراحتی معده شود. بهتر است تغییر رژیم غذایی به تدریج انجام شود. برای درمان حیوانات خانگی خود، حداقل سه روز وقت بگذارید و مقدار کمی از رژیم جدید را به رژیم فعلی اضافه کنید.

استفراغ معمولا به معنی ناراحتی شکم است اما می تواند نشانه بیماری های دیگر نیز باشد. اگر سگ شما مرتبا استفراغ می کند یا ضعیف و بی حال به نظر می رسد، همیشه با دامپزشک خود تماس بگیرید.

 اجازه ندهید سگ شما بیش از حد نوشابه بخورد. نوشیدن مقدار زیادی آب منجر به استفراغ بیشتر با خطر کم آبی بدن می شود.

آب خنک و جوشانده شده را کمی و اغلب بدهید. اگر حیوان خانگی شما استفراغ می کند و نمی تواند غذا را پایین نگه دارد، می توانید یک وعده غذایی به او ندهید اگر چه اجازه مصرف آب را به او می دهید.

اسهال حیوانات خانگی

اگر اسهال بیش از یک تا دو روز (بسته به شدت) ادامه یافت، باید با دامپزشک مشورت کنید. در صورت داشتن توله سگ با استفراغ یا اسهال، همیشه با دامپزشک خود مشورت کنید.

دسترسی به آب

دسترسی به آب برای حیوانات مسن بسیار مهم است. بنابراین اگر حیوان خانگی شما در راه رفتن یا ایستادن مشکل دارد اطمینان حاصل کنید که کاسه آب برای دسترسی آسان قرار گرفته است. اگر حیوان خانگی شما غذا نمی خورد، غذا را در اطراف نگذارید. آن را بردارید و بعدا مقدار کمی از چیزهای متفاوت را ارائه دهید. غذاهای جذاب شامل مرغ تازه است.

با رعایت این نکات شما می تواند حیوان خانگی خود را در خانه درمان کنید.