چگونه سگ خود را منتظر تربیت کنیم؟

چگونه سگ خود را منتظر تربیت کنیم؟

0 دیدگاه 7 مهر 1400 چاپ خبر بازدید: 189
چگونه سگ خود را منتظر تربیت کنیم؟
دستور "منتظر بمانید" به سگ ها می گوید که روی شما تمرکز کنند ، در جایی که هستند بمانند و تا زمانی که به آنها نگفته اید جلو نروند. این دستور به ویژه برای جلوگیری از بیرون کشیدن سگ در درب یا خارج از باکس مفید است.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"،خوشبختانه شما برای آموزش صبر کردن به سگ خود نیازی به تجهیزات خاصی ندارید. به جای پاداش دادن به غذا ، می توانید به سگ خود بیاموزید که پاسخ دادن به دستور به معنای مجاز بودن انجام برخی کارها است. در حالی که آموزش یک دستور جدید می تواند چالش برانگیز باشد ، این دستور در شرایط مختلف بسیار آسان و مفید است.

فرمان را معرفی کنید

برای آموزش صبر به سگ شما نیازی به جلسات آموزشی جداگانه نیست . برای تمرین، هر بار که اجازه می دهید سگ به بیرون برود یا جایش را ترک کند ، از دستور "منتظر" استفاده کنید. 

هنگامی که سگ شما آماده گردش در حیاط یا خروج از باکس است ، با دستور "صبر کنید" شروع کنید. سپس ، در را کمی باز کنید و ببینید آیا سگ جلو می رود تا بیرون بیاید. اگر چنین است ، سریع در را ببندید. در مرحله بعد ، سعی کنید دوباره فرمان را به سگ خود بدهید. هر بار که فرمان می دهید ، در را کمی باز کنید و اگر سگ شما برای بیرون آمدن به جلو حرکت می کند ، آن را سریع ببندید.

به رفتار خوب پاداش دهید

در مراحل اولیه آموزش ، به هر گونه تردید پاداش دهید. اگر به سگ خود فرمان "منتظر" می دهید و آنها تردید می کنند ، آنها را تحسین کنید و در را باز کنید. وقتی در را باز می کنید ، از فرمانی استفاده کنید که به آنها اطلاع دهد که حرکت به جلو خوب است ، مانند "رایگان" یا "پیش برو".

هنگامی که سگ شما شروع به "انتظار" می کند وقتی فرمان می دهید ، چند ثانیه دیگر قبل از رهاسازی صبر کنید. هنگامی که حیوان خانگی شما فرمان "صبر" را برای چند ثانیه یا بیشتر گوش می دهد، می توانید در را کمی بازتر باز کنید. 

صبر را تمرین کنید

پس از تمرین چند روز "منتظر بمانید" ، سگ شما باید بتواند با در باز، بماند تا فرمان "آزاد" یا "پیش برو" را برای رها کردن بدهید. هر چند وقت یکبار این کار را انجام دهید و به خاطر داشته باشید که مرتباً به سگ خود به خاطر رعایت آن پاداش می دهید.

همچنین می توانید قبل از بیرون رفتن برای پیاده روی با بند ، از کلمه "صبر" استفاده کنید. همچنین ممکن است بخواهید سگ شما قبل از پیاده شدن از ماشین یا بالای پله ها منتظر بماند. 

مشکلات و اثبات رفتار

مانند هر دستور آموزشی، حتماً از کلمه "صبر" به طور منظم برای تقویت در طول زندگی سگ خود استفاده کنید. اگر متوجه شدید که سگ شما شروع به نادیده گرفتن فرمان می کند، به ابتدا بازگردید. چند جلسه آموزشی در درب منزل انجام دهید تا به آنها کمک کنید رفتار خوب مورد نظر شما را دوباره یاد بگیرند. این مدت زمان زیادی طول نمی کشد زیرا این دوره فقط یک دوره تجدیدی است.

همچنین می توانید این دستور را به سطح بعدی برده و ترفندی را معرفی کنید. به عنوان مثال ، بسیاری از صاحبان سگ ها به سگ خود آموزش می دهند که تا زمانی که به آنها دستور داده نشود به توپ یا اسباب بازی مورد علاقه خود دست نزند. هنگامی که سگ شما دستور را فهمید ، آنها را بنشینید و سپس اسباب بازی را به آرامی در مقابل آنها قرار دهید در حالی که می گوید "صبر کنید" و عقب می روید. سگ را از نزدیک شدن به اسباب بازی بازدارید و اگر سگ آن را برداشت ، آن را به حالت اولیه بازگردانید.

با حوصله و ثبات ، توله سگ شما فقط باید اسباب بازی را پس از دریافت اجازه شما لمس کند. این روش همچنین برای آموزش سگ برای نگه داشتن یک حلقه روی بینی و سایر ترفندهای سرگرم کننده برای کنترل خود مفید است.

 

 

به این وب سایت رای دهید