سلام سگ به سگ

سلام سگ به سگ

0 دیدگاه 10 مهر 1400 چاپ خبر بازدید: 153
سلام سگ به سگ
مهم است که به سگهای خود بیاموزیم، سعی نکنند با سگهای دیگر که در طول پیاده روی می بینند درگیر شوند.

به گزارش پایگاه خبری "دامپزشک"، با بازگشایی اقسا نقاط دنیا پس از همه گیری ، مردم سگ های خود را به مکان های بیشتری می آورند و اغلب فشار زیادی بر توله سگ خود می گذارند تا با سگ های دیگر ارتباط برقرار کند. در واقع ، خیلی بهتر است که سگ ها فضا داشته باشند و تحت فشار قرار نگیرند.

تعاملات خطرناک

اجتماعی شدن اصطلاحی است که زیاد مورد استفاده قرار می گیرد، شما می توانید مهارت های جدیدی را به سگ های بزرگسال بیاموزید و آنها برای خوشحالی یا رضایت نیازی به سلام و احوالپرسی با سگ های دیگر ندارند. در واقع ، اجازه دادن به سگ شما برای خوش آمد گویی به هر سگی که می بینید می تواند منجر به مشکلات رفتاری طولانی مدت شود.

اگر به سگ خود اجازه دهید به سگ دیگری  نزدیک شود ، حیوان خانگی شما در معرض آسیب یا بیماری قرار می دهید. یکی از نگرانی های بزرگ این است که این سگ های ناشناخته ممکن است واکسینه نشده یا به بیماری واگیردار مبتلا باشند. همچنین غیرممکن است که بگویید آیا آنها با خلق و خوی سگ شما مطابقت دارند یا خیر. سگ دیگر ممکن است به احوالپرسی جواب ندهد ، که می تواند منجر به گیر افتادن یا گرفتار شدن سگ شما شود. این امر نه تنها می تواند باعث آسیب دیدگی سگ شما شود ، بلکه می تواند منجر به عصبی شدن طولانی مدت یا حتی واکنش به سگ های دیگر شود.

تشویق بی طرفی

به جای تشویق سگ خود به تعامل با سگ های دیگر ، بسیار بی خطرتر است که به آنها بی طرفی را بیاموزید و از سگ خود بخواهید توجه خود را به سمت شما معطوف کند.

برای ایجاد بی طرفی در برابر سگهای دیگر وقتی بیرون از منزل هستید ، هدف شما این است که خود را برای سگ خود جالب تر و "ارزشمندتر" کنید. ما می خواهیم سگهای ما بفهمند که بیرون رفتن با ما در هر جایی-از پیاده روی در محله تا رویدادهای دوستدار سگ-فرصتی برای بازی و تعامل با ما است نه سگهای دیگر. می توانیم به آنها بیاموزیم که توجه به ما سرگرم کننده تر و مفیدتر است.

ایجاد فضا

حتی اگر سگ شما اجتماعی است ، اگر سگی را در ملاء عام می بینید ، ایده خوبی است که تا آنجا که ممکن است بین هر دوی آنها فاصله ایجاد کنید.اگر دیدید سگی در حال نزدیک شدن است ، بهتر است (در صورت امکان) به آن طرف خیابان بروید یا به سگ دیگر و صاحبش فضا بدهید. برای شروع آموزش سگ خود برای ایجاد فضا، می توانید به آنها آموزش دهید که از یک طرف به طرف دیگر راه بروند. 

از سگ خود دفاع کنید

به احتمال زیاد با موقعیتی روبرو خواهید شد که سگی ناخواسته به استقبال سگ شما می آید. در این شرایط ، همیشه خوب است که تعامل را قطع کرده و از نزدیک شدن سگ به سگ خود جلوگیری کنید.

سگ من اجتماعی است!

در حالی که بسیاری از سگ ها از فرصت بازی با سگ هایی که می شناسند لذت می برند ، 

اگر سگ شما از ملاقات و بازی با سگ لذت می برد ، قبل از اینکه به آنها اجازه دهید به سگ دیگری نزدیک شوند ، رضایت خود را جویا شوید. یا بهتر است با سایر صاحبان سگ ارتباط برقرار کنید تا با سگ هایی که می دانید واکسینه شده ، سالم ، اجتماعی هستند و سبک بازی سازگاری با سگ شما دارند ، برنامه ریزی کنید.

به این وب سایت رای دهید