دنیای حیوانات

اخبار و دانستنی های دامپزشکی و سلامت حیوانات

بیماریهای شایع کبوتر

بیماریهای شایع کبوتر

کبوترها به طرز شگفت انگیزی حیوانات خانگی محبوبی هستند. آنها ، پرندگانی کوتاه پا هستند که تقریباً در طبیعت و خانه های ما یافت می شوند.

آنچه باید درباره خوکچه هندی بدانید

آنچه باید درباره خوکچه هندی بدانید

خوکچه های هندی جوندگانی هستند که دم ندارند اما خز آنها می تواند در بافت ها و رنگ های متنوعی وجود داشته باشد. آنها حیوانات خانگی آرامی هستند که فضای کمی را اشغال می کنند بنابراین حیوانات خانگی عالی برای کودکان و بزرگسالان هستند.

نوزاد همستر

نوزاد همستر

همسترها به عنوان حیوانات خانگی کوچک و دوست داشتنی شناخته می شوند. آیا شما متوجه شده اید که بچه همستر ها به طور اسرارآمیزی ناپدید شده اند؟ گاهی همسترها بچه هایشان را می خورند. دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است باعث بروز این رفتار تکان دهنده شود ، به علاوه راه هایی وجود دارد که ممکن است بتوانید در ابتدا از وقوع آن جلوگیری کنید.

ویزیت دامپزشکی سگ

ویزیت دامپزشکی سگ

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که شایع ترین بیماری هایی که بر سگ ها تأثیر می گذارد چیست؟ تعدادی از بیماری ها وجود دارد که سگ ها مستعد ابتلا به آن هستند و نسبتا شایع هستند و به راحتی قابل درمان هستند.

گربیل چه باید بخورد؟

گربیل چه باید بخورد؟

این جوندگان اجتماعی ، بامزه و دوست داشتنی همراهان خوبی برای کودکانی هستند که علاقه مند به نگهداری از حیوانات خانگی هستند.

دامپزشک آنلاین گربه

دامپزشک آنلاین گربه

دامپزشک آنلاین گربه چگونه است؟

ویزیت عمومی حیوانات خانگی

ویزیت عمومی حیوانات خانگی

ویزیت عمومی حیوانات خانگی- ویزیت عمومی حیوانات خانگی چگونه است؟

شایع ترین بیماری های خرگوش

شایع ترین بیماری های خرگوش

خرگوش ها مانند دیگر حیوانات خانگی ، مستعد انواع مشکلات و بیماری ها هستند.

ایگوانا

ایگوانا

ایگوانا بومی آمریکای مرکزی و جنوبی ، یکی از محبوب ترین مارمولک ها به عنوان حیوان خانگی است .آنها نیاز به مراقبت بالایی دارند.

مشکلات دندان های همستر

مشکلات دندان های همستر

دندان های همستر ها می توانند مشکلات زیادی را ایجاد کنند. همسترها ، مانند دیگر حیوانات خانگی ، دارای دندان هایی هستند که در طول زندگی خود به طور مداوم رشد می کنند. اگر همستر شما خود آنها را از بین نبرد ، ممکن است دوره ای، به اصلاح دندان نیاز داشته باشد.

انتخاب قفس همستر

انتخاب قفس همستر

قفس های زیادی برای همسترها موجود است اما هنگام انتخاب قفس برای همستر ، عوامل زیادی را باید در نظر گرفت. شما باید قفسی را انتخاب کنید که اندازه خوبی داشته باشد، ضد فرار و ایمن باشد و همچنین تمیز کردن قفس راحت باشد.

چگونه خانه خود را با حیوانات خانگی تمیز نگه دارید؟

چگونه خانه خود را با حیوانات خانگی تمیز نگه دارید؟

حیوانات خانگی ما دوست داشتنی هستند ، اما می توانند بوی بدی نیز داشته باشند و انگل هایی مانند کک و کنه و میکروب ها را حمل کنند .

آیا همستر حیوان خانگی مناسبی است؟

آیا همستر حیوان خانگی مناسبی است؟

هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا همستر حیوان خانگی مناسب شما و خانواده شما است ، باید تعدادی از عوامل مهم را در نظر بگیرید.

همسترها چقدر می خوابند؟

همسترها چقدر می خوابند؟

همستر یک حیوان خانگی بسیار محبوب در قفس است و اغلب اولین حیوان خانگی است که یک کودک از آن نگه داری می کند ، اما چرخه خواب یک همستر چگونه بر صاحبان حیوانات خانگی تأثیر می گذارد؟ علاوه بر این ، چرخه خواب همستر چگونه است؟

چگونه سگ ناشنوا خود را تربیت کنیم؟

چگونه سگ ناشنوا خود را تربیت کنیم؟

اگر سگ شما ناشنوا باشد و قادر به شنیدن دستورات شما نباشد، می تواند آموزش ببیند تا از صاحب خود اطاعت کنند. البته این فرایند با آموزش سگ شنوا متفاوت است و چالش های خاص خود را دارد. آموزش یک سگ ناشنوا نیاز به کمی صبر و حوصله بیشتر دارد ، اما این خارج از توانایی صاحبان سگ ها نیست.

آموزش دستور

آموزش دستور "نشستن" به سگ

آموزش نشستن به سگ می تواند بسیار ساده باشد. "بنشین" یک دستور اساسی مهم برای آموزش سگ است که هر سگ باید آن را بداند.

"سامانه دامپزشک"

آغاز به کار رسمی "سامانه دامپزشک"، نخستین پلتفرم الکترونیکی جامع دامپزشکی ایران

آموزش ساکت کردن سگ

آموزش ساکت کردن سگ

آموزش سگ به "صحبت کردن" یا پارس کردن به دستور ، می تواند سرگرم کننده و مفید باشد. در حالی که پارس کردن بیش از حد می تواند یک مشکل بزرگ باشد ، آموزش دستورات صحبت و آرام با فداکاری و ثبات می تواند هم غریزه طبیعی سگ شما را تیز کند و هم به شما این امکان را بدهد که در مواقع ضروری از پارس سگ خود جلوگیری کنید. مربیان و صاحبان مختلف سگها تکنیک های متفاوتی دارند ، اما روشهای اساسی که در زیر توضیح داده شده است برای بسیاری از سگ ها مفید است.

واکسیناسیون اسب

واکسیناسیون اسب

اگر اسب دارید ، به احتمال زیاد در مورد این که اسب شما چه واکسن هایی باید بزند اطلاعاتی دارید. آیا اسب خود را به کلینیک ها یا جایی که او در کنار سایر اسب ها قرار گیرد می برید؟ آیا در آب و هوای خشک یا آب و هوای مرطوب زندگی می کنید؟ همه این سوالات و موارد دیگر به دامپزشک شما کمک می کند تا برنامه واکسیناسیون اسب شما را تهیه کند.

چرا سگ من بو می دهد؟

چرا سگ من بو می دهد؟

اغلب از دامپزشکان این سوال مطرح می شود که "چرا سگ من بوی بد می دهد؟". مردم اغلب این مشکل شرم آور را به گردن خود می اندازند و تصور می کنند که به درستی از حیوانات خانگی خود مراقبت نمی کنند. در واقع ، دلایل متعددی وجود دارد که باعث می شود برخی از سگ ها بوی بدی داشته باشند.

به این وب سایت رای دهید