دنیای حیوانات

اخبار و دانستنی های دامپزشکی و سلامت حیوانات

گوشت گیاهی

گوشت گیاهی

یک مطالعه جدید نشان می دهد که خوردن منابع پروتئینی گیاهی پنج بار در هفته برای بهبود سلامت روده و تغییر تعادل باکتری در بدن از "ناسالم" به "سالم" بسیار موثر است و به نوبه خود به جلوگیری از بیماری کمک می کند.

آیا سگها می توانند موز بخورند؟

آیا سگها می توانند موز بخورند؟

سگها به طور طبیعی تمایل دارند که از غذای صاحبان خود تغذیه کنند ، اما وقتی صحبت از میوه می شود، بهتر است احتیاط کنید. خوردن برخی میوه ها می تواند برای سگ ها خطرناک باشد ، برخی از آنها به عنوان یک میان وعده سالم عمل می کنند ، در حالی که مصرف برخی خطرناک است و عوارض جانبی نیز دارد.

حشرات جایگزین پروتیین

حشرات جایگزین پروتیین

تخمین زده می شود که حدودا کمبود 300 میلیون تن پروتئین حیوانی در سال 2050 وجود خواهد داشت. پروتئین های جدید به عنوان راه حلی برای مقابله با این مشکل بدون آسیب رساندن به کره زمین می باشند.

کودکان اوتیسم و گربه ها

کودکان اوتیسم و گربه ها

گربه هایی که با کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم (ASD)زندگی می کنند ، به اندازه صاحبان خود از این رابطه لذت می برند. دانشمندان مطالعاتی را انجام می دهند تا گربه ها و خانواده های کودکان مبتلا به اوتیسم بتوانند از مزایای نگهداری از حیوانات خانگی بهره مند شوند.

لکه های بدن گربه

لکه های بدن گربه

محققان یک ژن خاص را کشف کرده اند که بیشتر توسعه نوارها ، لکه ها و نقاطی را که روی خز گربه نقش بسته است کنترل می کند. الگوهای رنگی یکی از آن اسرار بیولوژیکی حل نشده است.

عفونت ادراری در گربه ها

عفونت ادراری در گربه ها

تحقیقات جدید ارتباط مستقیم بین عفونت های دستگاه ادراری و استرس را نشان می دهد. کاهش استرس می تواند ابتلا به بیماری های دستگاه ادراری را کاهش دهد.

ماهی سر مار

ماهی سر مار

طبق بررسی های آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده ، سر مارها در مناطق، کالیفرنیا ، فلوریدا ، گرجستان ، هاوایی ، ماین ، مریلند ، ماساچوست ، ویرجینیا و در ایالت نیویورک مشاهده شده است.ماهی های سر مار تکامل یافته اند تا روی زمین راه بروند! آنها با حرکت سر و پشت خود در جهت مخالف خود را به جلو حرکت می دهند.

دامپزشک آنلاین

دامپزشک آنلاین

ارائه دهنده جهانی تکنولوژی های دیجیتال دامپزشکی "Improve International" یک برنامه آنلاین برای پزشکی و جراحی اورژانس (EMS) را راه اندازی کرده است تا دانش و اطمینان لازم را برای دامپزشکان برای مقابله با شرایط اضطراری فراهم کند.

 افراد مسن و سگ ها

افراد مسن و سگ ها

سگها در همه اشکال و اندازه ها در نژاد های متنوع وجود دارند. این یک واقعیت شناخته شده است که نژادهای مختلف سگ، برای افراد با هر نوع شخصیت و سنی وجود دارد.

ویروس نیل

ویروس نیل

ویروس نیل غربی از خانواده فلاوی ویریده است که در مناطق گرمسیری و معتدل مشاهده می شود.این ویروس پرندگان،انسان،اسب ،سگ ،گربه،خفاش و موش خرما و خرگوش های اهلی را آلوده می کند.

سنگ کلیه در سگ ها

سنگ کلیه در سگ ها

محققان می گویند، اولین مرحله در تشکیل سنگ کلیه، رسوب ریز بلورها در ادرار است که حاوی نمک های مختلف ، مواد معدنی و املاح دیگر است. هنگامی که ریز کریستال ها تشکیل می شوند ، می توانند به هم متصل شوند و اندازه آنها افزایش یابد و ماکرو بلورها در نهایت یک سنگ ایجاد می کنند.

چرا مراقبت های دامپزشکی گران است؟

چرا مراقبت های دامپزشکی گران است؟

بر اساس اعلام انجمن محصولات حیوانات خانگی آمریکا ، هزینه مراقبت های دامپزشکی به طور پیوسته در حال افزایش است ، در حالیکه مصرف کنندگان ایالات متحده امسال 32.3 میلیارد دلار برای مراقبت های دامپزشکی و خرید محصولات هزینه می کنند.

آلزایمر در سگ و انسان

آلزایمر در سگ و انسان

بر اساس مطالعه جدید صورت پذیرفته ، سگ های همراه می توانند به حل مشکل زوال عقل کمک کنند. زوال عقل شامل از دست دادن حافظه و یادگیری ، زوال تفکر ، رفتار و توانایی انجام کارهای روزمره است. سگها تقریباً ده برابر سریعتر از انسانها پیر می شوند و گروهی از سگها به طور خودجوش با افزایش سن دچار زوال عقل می شوند.

نژاد کاوالییر کینگ

نژاد کاوالییر کینگ

در 300 سال گذشته پرورش سگ در انواع مختلفی از نژادها با اندازه ها ، شکل ها و توانایی های مختلف انجام شده است. متأسفانه، این روند باعث شده است که بسیاری از نژادها همخونی بیشتری داشته باشند و احتمال بیشتری برای به ارث بردن بیماری های ژنتیکی وجود داشته باشد.

کوپروفاژی  سگ

کوپروفاژی سگ

سگها اغلب تمایل به چیزهایی دارند که کمتر به نظر ما خوش می آید. ممکن است حمله به سطل آشغال آشپزخانه یا خوردن غذاهای ، خیابان یا جاهای دیگر باشد. گاهی اوقات ، این غذا خوردن شامل مدفوع (پو) نیز می باشد.این پو می تواند طیف وسیعی از گونه ها (پرندگان ، اسب ، خرگوش ، گاو ، گوسفند ، گوزن ) باشد.

زندگی سالم تر و طولانی تر در سگ ها

زندگی سالم تر و طولانی تر در سگ ها

همانطور که هرکسی که تا به حال با سگ زندگی کرده است که معمولا وقت کافی با برای کذراندن با سگ خود ندارد. بیشتر سگها به طور متوسط فقط حدود 10 تا 14 سال عمر می کنند - اگرچه برخی از آنها به طور طبیعی بیشتر عمر می کنند ، در حالی که برخی دیگر مستعد ابتلا به بیماری ها هستند که می تواند طول عمر آنها را محدود کند.

گربه های خیابانی

گربه های خیابانی

استرالیا محل زندگی انبوهی از گربه های خیابانی است که تعداد آن ها 700000 عدد تخمین زده می شود. این تعداد بدون مراقبت مناسب پزشکی در مناطق شهری ، اطراف زباله دان ها یا مزارع زندگی می کنند.

کرم قلابدار مقاوم در برابر دارو

کرم قلابدار مقاوم در برابر دارو

انگل شناسان دامپزشک هشدار می دهند که کرم قلابدار مقاوم به آنتی بیوتیک در سگ های ایالات متحده در حال گسترش است و دامپزشکان باید مراقب عفونت های مداوم و مزمن باشند.

آموزش پرواز طوطی ها

آموزش پرواز طوطی ها

در حالی که بسیاری از صاحبان طوطی ها برای کاهش توانایی پرواز و فرار نکردن آن ها بال پرندگان خود را کوتاه می کنند، پرواز به طوطی ها اجازه می دهد تا هنگام تماس فراخوانده شوند ، دستورات اولیه را رعایت کنند، خطرات طبیعی را تشخیص دهند و در این صورت با خیال راحت در مناطق باز پرواز کنند.

بینایی حیوانات

بینایی حیوانات

هنگامی که یک پستاندار تازه متولد شده برای اولین بار چشمان خود را باز می کند ، می تواند دنیای اطراف خود را حس کند. اما چگونه این اتفاق می افتد قبل از اینکه آنها بینایی را تجربه کنند؟

به این وب سایت رای دهید