طیور

اخبار و دانستنی های دامپزشکی و سلامت حیوانات

آنتی بیوتیک ها

آنتی بیوتیک ها

آنتی بیوتیک ها داروهایی هستند که می توانند جان انسان ها و حیوانات را در صورت ابتلا به عفونت های باکتریایی جدی نجات دهند.

حیوانات خانگی و بیماری با کووید19!

حیوانات خانگی و بیماری با کووید19!

پس از شیوع ویروس کرونا در چین، این ویروس در سرتاسر جهان گسترش یافته است .سوالات و نگرانی های زیادی در مورد درگیری افراد با این بیماری از طریق حیوانات خانگی وجود دارند. 

سوالات متداول در مشاوره آنلاین

سوالات متداول در مشاوره آنلاین

مراقبت مجازی دامپزشکی ممکن است مفهوم جدیدی به نظر برسد، اما در واقع سال‌هاست که وجود دارد. ممکن است اصطلاحات "تله‌پزشکی" یا "تله‌تریاژ" را شنیده باشید و ندانید که چگونه می‌توان از آنها برای کمک به مراقبت از حیوان خانگی خود استفاده کرد.

مسمومیت با فلزات در پرندگان

مسمومیت با فلزات در پرندگان

پرندگان به راحتی توسط فلزات سنگین موجود در محیط خود مسموم می شوند. هر یک از فلزات سنگین علائم مشخصی را ایجاد می کند و بر پرندگان تأثیر متفاوتی می گذارد. سه فلز سنگینی که معمولاً پرندگان را مسموم می کنند عبارتند از: سرب، روی و آهن.

عفونت هرپس ویروس در پرندگان

عفونت هرپس ویروس در پرندگان

ویروس هرپس تنها یک ویروس انسانی نیست. می تواند به همین راحتی پرندگان را نیز آلوده کند. در پرندگان، عفونت هرپس ویروس می تواند باعث بیماری های مختلفی شود، از جمله مواردی که می تواند برای حیوان کشنده باشد.

کمبود ید و ویتامینA درپرندگان

کمبود ید و ویتامینA درپرندگان

اگر به پرندگان خانگی رژیم غذایی مناسب داده نشود، ممکن است دچار اختلالات تغذیه ای شوند. یکی از این اختلالات تغذیه ای کمبود ید است که در طوطی ها شایع است.

درمان استخوان شکسته، پرندگان

درمان استخوان شکسته، پرندگان

درمان شکستگی در پرندگان راحت نیست زیرا بسیاری از استخوان های پرنده، پر از هوا هستند، و محتوای کلسیم آنها بالاتراست. وقتی کلسیم در استخوان زیاد باشد، استخوان‌ها شکننده می‌شوند و احتمال شکستگی‌های متعدد بیشتر می‌شود.

آموزش طوطی های خانگی

آموزش طوطی های خانگی

آموزش طوطی‌های خانگی مزایایی دارد که فراتر از ارزش سرگرمی طوطی‌هایی است که می‌توانند حرف بزنند.آموزش، پیوند شما با طوطی تقویت می کند. طوطی که مشتاقانه منتظر توجه یک به یک در جلسات آموزشی است، به خصوص زمانی که موفقیت به معنای تحسین و توجه زیاد همراه با خوراکی های مورد علاقه باشد.

پرندگان افسرده

پرندگان افسرده

افسردگی در پرندگان خانگی بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید. بسیاری از علائم افسردگی می تواند به یک بیماری اشاره کند، بنابراین خیلی به رفتار پرنده خانگی خود توجه داشته باشید.

نگهداری از مرغ خانگی

نگهداری از مرغ خانگی

ممکن است مرغ ها را بیشتر در مزارع و روستاها دیده باشید. اما آنها را می توان در حومه‌ شهر و خانه های بزرگ هم به عنوان حیوان خانگی نگهداری کرد.

مرغ مینا

مرغ مینا

اگر می خواهید پرنده ای سخنگو، شیرین زبان و باهوش در خانه خود داشته باشید، مینا بهترین گزینه است که پس از طوطی خاکستری در رتبه دوم قرار می گیرد.

طوطی آمازون دو سر زرد

طوطی آمازون دو سر زرد

این طوطی سایز متوسط با نام طولانی یکی از محبوب ترین گونه های حیوان خانگی از گروه طوطی آمازون است که به دلیل رنگ چشمگیر و توانایی تقلید بی نظیرش است. طوطی آمازون دو سر زرد حتی می تواند یاد بگیرد که آواز اپرا را تقلید کند، به همین دلیل است که برای قرن ها حیوان خانگی محبوب بوده است.

چرا پرندگان جیغ می کشند؟

چرا پرندگان جیغ می کشند؟

پرندگان زیبا و ظریف هستند، اما می توانند بسیار پر سر و صدا باشند، به خصوص اگر آنها یک پرنده خانگی بزرگ باشند که در خانه شما زندگی می کنند. طوطی‌ها به‌ویژه به داشتن صدای بلند معروف هستند، اما آیا فریاد زدن آنها طبیعی است؟ فریادهای گاه به گاه طبیعی است، اما اگر متوجه شدید که پرنده شما زیاد فریاد می زند، ممکن است به این دلیل باشد که مشکلی وجود دارد.

نحوه شناسایی و از بین بردن شپش طوطی

نحوه شناسایی و از بین بردن شپش طوطی

ما می دانیم که پرندگان مستعد ابتلا به بسیاری از مشکلات سلامتی مشابهی هستند که می تواند افراد را تحت تاثیر قرار دهد، از جمله ویروس ها و عفونت های باکتریایی. با این حال آیا می دانستید که پرندگان نیز ممکن است به شپش مبتلا شوند؟ نه تنها این، انواع خاصی از شپش وجود دارد که به طور انحصاری بر طوطی ها تأثیر می گذارد.

بیماری های عروس هلندی

بیماری های عروس هلندی

قبل از خرید پرندگان و آوردن آنها به خانه ، از سلامت آنها اطمینان حاصل کنید. بهداشت پرندگان را رعایت کنید تا از بروز بسیاری از بیماری ها ، جلوگیری کنید.

علل استفراغ در پرندگان

علل استفراغ در پرندگان

زمانی شما با پرنده خود نشسته اید و از گذراندن وقت با هم لذت می برید. سپس، ناگهان، پرنده شما شروع به تکان دادن ریتمیک سر خود می کند و قبل از اینکه متوجه شوید، به سمت شما پرتاب می شود.این اتفاق برای برخی از صاحبان پرندگان خانگی بسیار آشناست.

بریدن بال های پرنده

بریدن بال های پرنده

بریدن بال را می توان یکی از بحث برانگیزترین موضوعات در پرورش طیور نامید. دلایل زیادی وجود دارد که چرا برخی از صاحبان پرندگان بال های پرنده خود را قیچی می کنند و به همان اندازه دلایل بسیاری وجود دارد که برخی از صاحبان پرندگان این کار را نمی کنند.

دانه چیا برای پرندگان خانگی

دانه چیا برای پرندگان خانگی

دانه‌های چیا را می‌توانید در همه جا پیدا کنید: فروشگاه‌های مواد غذایی، خواربارفروشی‌ها، و حتی وقتی اسموتی سفارش می‌دهید، آن‌ها را به عنوان یک انتخاب پیدا خواهید کرد. آنها به لیست غذاها اضافه شده اند.

رابطه سگ و طوطی

رابطه سگ و طوطی

اگر در حال حاضر یک سگ داشته باشید،یک پرنده خانگی را در نظر بگیرید، یا از قبل یک پرنده داشته باشید، یک سگ خانگی را در نظر بگیرید، ادغام آنها در همان خانواده کمی کار نیاز دارد. آموزش سگ‌ها و پرندگان برای کنار آمدن با یکدیگر می‌تواند چالش برانگیز باشد.

علت آواز نخواندن قناری

علت آواز نخواندن قناری

آواز نخواندن قناری ها ، برای صاحبان آنها بسیار ناراحت کننده است. همه از شنیدن آوازخوانی این پرنده های زیبا لذت می برند. بنابراین در صورت عدم آوازخوانی قناری ، به دنبال یافتن دلیل این موضوع می باشند.

به این وب سایت رای دهید