دنیای حیوانات

اخبار، مطالب و دانستنی های حوزه دامپزشکی

تشخیص عطسه و سرفه جدی حیوانات خانگی

تشخیص عطسه و سرفه جدی حیوانات خانگی

محققان می گویند اگر حیوان خانگی شما بیشتر از شما عطسه یا سرفه می کند، باید آنها را نزد دامپزشک ببرید. به دلایلی، سگها بیشتر مستعد سرفه هستند، در حالی که گربه ها بیشتر از سرفه عطسه می کنند.

نجات حیوانات افغانستان

نجات حیوانات افغانستان

Nowzad، یک موسسه غیر انتفاعی که حیوانات را با اعضای ارتش ایالات متحده متحد می کند ، اکنون در تلاش است تا کارکنان و حیوانات خود را به امنیت برساند.

بیماریFMD و پرورش گوسفند

بیماریFMD و پرورش گوسفند

از سوی مقامات اداره پرورش گوسفند J&K جوانان تشویق می شوند که مزرعه پرورش گوسفند را راه اندازی کنند. دولت راه های زیادی را برای دریافت کمک مالی برای شروع تجارت گوسفند ارائه می دهد.

ویتامین های مهم برای گربه های سالمند

ویتامین های مهم برای گربه های سالمند

با افزایش سن گربه ها ، آنها به مواد مغذی بیشتری نیاز دارند که صاحبانشان می توانند از طریق مکمل های غذایی این نیازها را تأمین کنند. روند پیری عدم تعادل ایجاد می کند که ممکن است به حمایت بیشتری نیاز داشته باشد. مکمل ها می توانند به رفع شکاف در برآوردن نیازهای روزانه گربه به شما کمک کنند.

داروی ایورمکتین و COVID-19

داروی ایورمکتین و COVID-19

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به مردم درباره استفاده از داروی انگلی حیوانی ایورمکتین برای درمان عفونت COVID-19 در خانه هشدار داد. این دارو برای شرایط خاص پزشکی در نظر گرفته شده است و نمی توان آن را در دوزهای بالا مصرف کرد.

مدیریت تغذیه بیماری سنگ کلیه در سگ و گربه

مدیریت تغذیه بیماری سنگ کلیه در سگ و گربه

سالهاست که شناخته شده، رژیم غذایی در ایجاد و مدیریت سنگ مثانه در افراد و حیوانات کوچک نقش دارد. ارتباط بین عفونت های باکتریایی مثبت دستگاه ادراری و اورولیت های استروویت در سگها بیش از 70 سال پیش مشخص شد.

کرم زدایی در توله سگ و بچه گربه

کرم زدایی در توله سگ و بچه گربه

از آنجا که کرم زدایی، همراه با واکسیناسیون، گامی مهم برای سالم نگه داشتن حیوانات خانگی و صاحبان آنها است، می توان انواع یا دسته های مختلفی از داروها را به توله سگ ها و بچه گربه های بزرگتر تجویز کرد ، اما سن و وزن عوامل تعیین کننده ای هستند که شما برای کرم زدایی از کدام داروها استفاده کنید.

آیا گربه ها قلقلکی هستند؟

آیا گربه ها قلقلکی هستند؟

شاید دیده باشید که هنگام غلغلک دادن گربه ممکن است، غرغر کنند، جیغ بزنند، صدای خش خش بدهند یا حتی گاز بگیرند. که این یک واکنش قلقلکی نیست بلکه یک بازتاب عصبی است.

آیا سگها مفهوم زمان را می دانند؟

آیا سگها مفهوم زمان را می دانند؟

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه سگ شما همیشه می داند که زمان شام یا رفتن به پارک است؟ سگ ها می دانند که زمان شام او کی است ، چه موقع برای پیاده روی است و حتی چه زمانی همبازی مورد علاقه اش به خانه می آید.

چرا سگها ماساژ شکم را دوست دارند؟

چرا سگها ماساژ شکم را دوست دارند؟

تا حالا به این فکر کرید چرا سگ شما از اینکه شکمش را ماساژ می دهید لذت می برد، و از این طریق می تواند راهی دوست داشتنی برای ارتباط باصاحبش برقرار کند .

پرش در گربه ها

پرش در گربه ها

اکثر ما شاهد پرش گربه ها در خانه از روی مبلمان ، پیشخوان آشپزخانه یا حتی یخچال بوده ایم. در واقع ، آنها در پریدن مهارت دارند و از آن برای واکنش های مختلف استفاده می کنند.

کنه گوش گربه ها

کنه گوش گربه ها

بر اساس تحقیقات انجام شده،کنه های گوش، انگلی بسیار مسری می باشد که می تواند گربه یا سگ رابه شدت آزار دهد،گرچه ممکن گربه شما در طول تابستان دچار کنه گوش شده باشد اما کنه گوش فصلی نیست.

آیا موی حیوان خانگی را اصلاح کنیم؟

آیا موی حیوان خانگی را اصلاح کنیم؟

چگونه بفهمیم تراشیدن موی حیوان خانگی در تابستان مناسب است یا خیر؟ موی حیوانات بسیار بیشتر از انسان می ریزند، اما وقتی هوا گرمتر می شود باید موهای حیوان خانگی خود را کوتاه کنید؟

غذای حیوانات خانگی

غذای حیوانات خانگی

طبق پیش بینی های بارکلیز ، بازار جایگزین های گوشت، از جمله گوشت بدون آلودگی ، طی دهه آینده به 140 میلیارد دلار یا حدود 10 درصد از صنعت گوشت جهانی 1.4 تریلیون دلاری می رسد. جاشوآ ارت در تلاش است غذاهایی برای حیوانات خانگی تهیه کند که از رژیم غذایی اجدادی گربه ها و سگ ها استفاده کنند ، اما نیازی به کشتار حیوانات یا پرورش آنها در محیط صنعتی ندارند.

کربن علیه گربه و سگ

کربن علیه گربه و سگ

تحقیقات نشان داده است که حیوانات خانگی عمدتا به دلیل عادات غذایی خود ردپای کربن قابل توجهی در محیط به جا می گذارند. هزینه تغذیه و نگهداری این حیوانات خانگی با مسائل زیست محیطی مانند تغییرات آب و هوا مرتبط است.

مشکلات دامپزشکان

مشکلات دامپزشکان

دامپزشکان با تشخیص نهایی در مورد حیوانات خانگی نمی خواهند خبر بد به صاحبان بدهند و آنها نگران و ناراحت کنند. اما چگونه می توانیم مهارت های خود را بهبود بخشیده و اضطراب خود را در مورد مکالمات مانند این کاهش دهیم؟

DNA حیوانات حتی در هوا

DNA حیوانات حتی در هوا

دو گروه تحقیقاتی به طور مستقل نشان داده اند، که DNA در همه جا وجود دارد، حتی در هوا. و جو می تواند حاوی مقادیر قابل تشخیص DNA از انواع مختلف حیوانات باشد. مانند: سلولها و موهایی که در هوا شناور هستند.

علائم ، علل و درمان استفراغ در سگ ها

علائم ، علل و درمان استفراغ در سگ ها

استفراغ در سگ می تواند ناشی از ناراحتی معده یا مشکلات دستگاه گوارش باشد. با این حال ، اگر متوجه شدید که سگ شما مرتباً استفراغ می کند ، ممکن است مشکل پزشکی جدی تری داشته باشد. در اینجا آنچه باید در مورد علائم ، علل و درمان استفراغ در سگ بدانید ، به شما می گوییم.

انقراض پرندگان

انقراض پرندگان

با مرور ادبیات علمی ، محققان دست کم 400 گونه از پرندگان را پیدا کردند که مدت کوتاهی پس از ورود انسان به صحنه در سراسر جهان ناپدید شدند.

لپتوسپیروز ، بیماری نادر سگ ها

لپتوسپیروز ، بیماری نادر سگ ها

لپتوسپیروز یک بیماری باکتریایی است که با زباله های کثیف و موش ها ارتباط دارد. لپتو می تواند منجر به بیماری کلیوی شود و کشنده باشد. با این حال، اگر به موقع تشخیص داده شود ،با آنتی بیوتیک های رایج می توان به آسانی حیوان را درمان کرد.

به این وب سایت رای دهید