دنیای حیوانات

اخبار، مطالب و دانستنی های حوزه دامپزشکی

گربه های خیابانی

گربه های خیابانی

استرالیا محل زندگی انبوهی از گربه های خیابانی است که تعداد 700000 تخمین زده می شود.که بدون مراقبت مناسب در مناطق شهری ، اطراف زباله دان ها یا مزارع زندگی می کنند.

کرم قلابدار مقاوم در برابر دارو

کرم قلابدار مقاوم در برابر دارو

انگل شناسان دامپزشک هشدار می دهند که کرم قلابدار مقاوم به چند دارو ، سگ های ایالات متحده در حال گسترش است و دامپزشکان باید مراقب عفونت های مداوم باشند.

آموزش پرواز طوطی ها

آموزش پرواز طوطی ها

در حالی که بسیاری از صاحبان طوطی ها برای کاهش توانایی پرواز ، بال پرندگان خود را می بندند ، پرواز آزاد شامل آموزش طوطی سالم است که هنگام تماس فراخوانده می شود ، دستورات اولیه را رعایت می کند ، خطرات طبیعی را تشخیص می دهد و در این صورت با خیال راحت در مناطق باز پرواز می کند.

بینایی حیوانات

بینایی حیوانات

هنگامی که یک حیوان پستاندار تازه متولد شده برای اولین بار چشمان خود را باز می کند ، می تواند دنیای اطراف خود را حس کند. اما چگونه این اتفاق می افتد قبل از اینکه آنها بینایی را تجربه کنند؟

مرجان های صخره ای

مرجان های صخره ای

مرکز امداد و نجات مرجان فلوریدا در جنوب اورلاندو در حال پرورش بزرگترین مجموعه مرجان فلوریدا است. مرجان های فلوریدا از سواحل جنوب شرقی ایالت آورده شده است.تا از یک بیماری ویرانگر با انتقال دو دسته کاکتوس و مرجان های گلدار نجات یابند.

خطر انقراض اژدهای کومودو

خطر انقراض اژدهای کومودو

اژدهای کومودو در ظاهر شبیه به موجودات افسانه‌ای است که در واقع جزو خزندگان است و قدمت زیادی دارد. اژدهای کومودو نام خود را از جزیره‌ای گرفته است که اولین بار در آنجا یافت شد. اژدهای کومودو بزرگترین مارمولک هایی هستند که هنوز روی زمین راه می روند.

راه رفتن سگ ها

راه رفتن سگ ها

فناوریهای تجزیه و تحلیل راه رفتن هدفمند، برای کمک به دامپزشکان و تعیین ویژگیهای راه رفتن در دسترس قرار گرفته است. که می تواند در تشخیص لنگش ظریف و همچنین پاسخ به درمانهای مختلف کمک شایانی کند.

 رقابت در فرآوری گوشت و طیور

رقابت در فرآوری گوشت و طیور

در پی فرمان اجرایی نهم ژوئیه 2021 مبنی بر ارتقاء رقابت در اقتصاد آمریکا و همچنین قانون برنامه نجات آمریکا ، USDA تلاش های خود را برای ایجاد بخش متنوع تر فرآوری گوشت مضاعف می کند.

سگ هایی که هوای سرد را دوست دارند.

سگ هایی که هوای سرد را دوست دارند.

برخی از سگها زمانیکه دمای هوا کاهش می یابد هنگام بیرون رفتن نیاز به محافظت دارند ، اما نژادهایی هم هستند که از سردی هوا لذت می برند و برای زمستان ساخته شده اند.

گیاهان مضر برای گربه ها

گیاهان مضر برای گربه ها

در صورت امکان ، گیاهان سمی را از فضای داخلی و خارجی خانه خود دور کنید. اگر گیاهانی دارید که ممکن است برای حیوانات خانگی شما مشکل ایجاد کند ، نصب حصار یا محوطه ای را برای جلوگیری از دسترسی حیوانات خود به این گیاهان در نظر بگیرید.

تشابه ارتباطی آواز پرندگان و وال های گوژپشت

تشابه ارتباطی آواز پرندگان و وال های گوژپشت

دهه ها تحقیق برای درک صداهای(آهنگ) نهنگ گوژپشت اختصاص داده شده است. چرا می خوانند؟ مخاطب مورد نظر این آهنگها کجاست؟ برای کمک به جواب این پاسخها، بسیاری از دانشمندان آهنگهای نهنگ را به آواز پرندگان تشبیه کرده اند: صداهایی که برای جذب همسر احتمالی یا هشدار به رقبا طراحی شده است.

گربه سیامی

گربه سیامی

گربه ها موجوداتی دوست داشتنی و زیبا هستند. یکی از لذت های زندگی نوازش آن موی نرم و مخمل مانند گربه است. مهم نیست که چگونه موی آنها تغییر می کند یا چند ساله هستند. رفتار آرام و بامزه گربه باعث می شود او را بیشتر دوست داشته باشیم.

اولین گوشت واگو پرینت شده 3 بعدی

اولین گوشت واگو پرینت شده 3 بعدی

تولید مواد غذایی (به ویژه کشاورزی دامی و به ویژه گوشت گاو) بر محیط زیست تأثیر منفی می گذارد. پرورش حیوانات برای گوشت باعث انتشار گازهای گلخانه ای و آلودگی مضر می شود. این فرایند همچنین عمیقاً ناکارآمد است و از زمین ، آب و سایر منابع طبیعی محدود استفاده می کند.

قوانین رفاه حیوانات در سال 2021

قوانین رفاه حیوانات در سال 2021

ما نیازی به قوانین برای حفظ سلامت و ایمنی انسان یا حیوانات نداریم ، اما این جامعه ای است که ما در آن زندگی می کنیم. وقتی صحبت از رفاه حیوانات می شود ، در سال 2021 در قوانین جدیدی که برای محافظت از آنها طراحی شده است ، شاهد افزایش مثبت بودیم. قانون جدید از ژانویه 2022 اجرایی می شود.

خطر جلبک رودخانه ها

خطر جلبک رودخانه ها

هنگامی که جریان دریاچه ها ، نهرها و رودخانه ها شروع به کند شدن می کند و دمای آب بالا می رود ، شرایط مناسبی را برای رشد جلبک های خطرناک ایجاد می کند.

سالم ترین غذای سگ و گربه چیست؟

سالم ترین غذای سگ و گربه چیست؟

تغذیه پایه و اساس سلامت و تندرستی برای حیوانات خانگی است. غذای زیادی برای گربه یا سگ شما وجود دارد. اما برای هر دو حیوان خانگی ، غذای مرطوب همیشه بهتر است. غذاهای گوشتی یا ماهی حاوی کربوهیدرات کمتری هستند

نجات حیوانات از کابل جنجال برانگیخت

نجات حیوانات از کابل جنجال برانگیخت

سیستم های نجات حیوانات در کابل این سؤال را ایجاد کردند که آیا آنها باید بیش از مردم در اولویت قرار گیرند یا نه. در آخرین روزهای جنگ بیست ساله غرب در افغانستان ، جنجال کوچکی به راه افتاد که معلوم شد برخی خیریه های غربی و غربی ها در حمایت از حیوانات در افغانستان مشارکت داشته اند.

دندان های سگ

دندان های سگ

تشخیص عوارض احتمالی که ممکن است در حین کشیدن دندان حیوان خانگی رخ دهد، و یادگیری روش های درمانی می تواند به کاهش درد و ناراحتی حیوانات کمک کند. یکی از متداول ترین روش های جراحی دهان در عمل عمومی ، اگزودونتیا یا کشیدن دندان است.

درمان هدفمند

درمان هدفمند

Tigilanol از میوه درخت گرمسیری سرخ (Fontainea picrosperma) مشتق شده است ، که تنها در جنگل های بارانی در استرالیا یافت می شود. تیگیلانول تیگلات (Tigilanol tiglate) می تواند درمان تومور ماست سل باشد.

تشخیص آرتریت در حیوانات خانگی

تشخیص آرتریت در حیوانات خانگی

آرتریت به عنوان بیماری degenerative مفصل شناخته می شود ، آرتریت زمانی ایجاد می شود که غضروف مفصل دچار فرسایش می شود ، و منجر به وضعیت دردناک مالش استخوان به استخوان می شود.

به این وب سایت رای دهید