دنیای حیوانات

اخبار و دانستنی های دامپزشکی و سلامت حیوانات

موربیلی ویروس در دلفین ها

موربیلی ویروس در دلفین ها

پس از دو سال تحقیق در مورد علت مرگ دلفین فریزر که در سال 2018 در مائوی گیر افتاده بود ، محققان گونه جدیدی از موربیلی ویروس ، بیماری پستانداران دریایی را که مسئول شیوع بیماری مرگبار دلفین ها و نهنگ ها در سراسر جهان است ، کشف کردند.

سوفل قلبی سگ

سوفل قلبی سگ

باید به این نکته توجه داشت که قلب سالم به همان اندازه که برای انسان اهمیت دارد، در سگ ها نیز حائز اهمیت است. با این حال، ممکن است سردرگمی زیادی در مورد مشکلات قلبی در حیوانات ایجاد شود ، به ویژه هنگامی که صحبت از سوفل قلبی می شود.

 چشم پرندگان

چشم پرندگان

یک مطالعه جدید نشان می دهد اندازه چشم پرندگان می تواند الگوهای گسترده ای از زیست شناسی و رفتار آنها را آشکار کند ،از جمله جایی که زندگی می کنند ، چه می خورند و چگونه شکار می کنند.

 خدمات دامپزشک مجازی

خدمات دامپزشک مجازی

Modern Animal Inc مستقر در کالور سیتی 75.5 میلیون دلار بودجه برای ایجاد درمان از راه دور دامپزشکی و کلینیک های سرپایی در شهر لس آنجلس و دیگر نقاط کالیفرنیا جمع آوری کرده است.

غذا خوردن گربه بی صدا نیست

غذا خوردن گربه بی صدا نیست

بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شد که گربه ها بیشتر از سگها غذا می خورند و هنگام تهیه غذای گربه خود باید در خوشمزه بودن آن دقت کنید.

بی توجهی به آرتروز سگ ها

بی توجهی به آرتروز سگ ها

دامپزشکان معتقدند، سگهای بزرگ و نژادهای در معرض خطر ، باید در چهارمین ویزیت واکسیناسیون ، زمانی که توله سگ در حدود 16 هفتگی است ، به موضوع آرتروز آنها توجه داشت.

مشاهده سل گاوی در آلپاکا

مشاهده سل گاوی در آلپاکا

وزیر محیط زیست، جورج یوستیس، از تصمیم بحث برانگیز برای کنار گذاشتن آلپاکا که دوبار مبتلا به سل گاوی شده است، دفاع کرد.

علائم تب آفریقایی خوک

علائم تب آفریقایی خوک

به گفته محققان، چه در چین چه در جمهوری دومینیکن و چه در جاهای دیگر تب خوک، همیشه خود را با علائم واضح نشان نمی دهد. شایع ترین گونه تب آفریقایی خوک، بسیار مسری است، اما به نظر نمی رسد خیلی سریع بین خوک ها پخش شود. با این حال میزان مرگ و میر بالایی در خوک های آلوده دارد.

8 آگوست روز جهانی گربه

8 آگوست روز جهانی گربه

روز جهانی گربه در سال 2002 توسط صندوق بین المللی رفاه حیوانات ایجاد شد که به عنوان روزی برای افزایش آگاهی گربه ها و یادگیری، راه های مختلف کمک و محافظت از آنها شروع شد.

توقف واردات سگ

توقف واردات سگ

آژانسCDC اعلام کرد واردات سگ در بیش از 100 کشور جهان از جمله افغانستان که مشکل هاری دارد ،متوقف می شود. این اقدام موقت برای اطمینان از سلامت و ایمنی سگهای وارد شده به ایالات متحده و محافظت از سلامت مردم در برابر ورود مجدد ویروس هاری سگ به ایالات متحده ضروری است.

بودجه 3 میلیون دلاری برای خدمات دامپزشکی

بودجه 3 میلیون دلاری برای خدمات دامپزشکی

دانشگاه UC Davis، در حال حاضر 3 میلیون دلار بودجه دولتی برای توسعه خدمات اضطراری دامپزشکی به حیوانات آسیب دیده از بلایا مانند آتش سوزی اختصاص داد.

 دامپزشکی و COVID-19

دامپزشکی و COVID-19

هفت متخصص دامپزشکی نحوه تکامل ارتباطات مشتری با همه گیری COVID-19 را به اشتراک گذاشتند.

محصولات غذایی حیوانات خانگی

محصولات غذایی حیوانات خانگی

در پی تحقیقات انجام شده بسیاری از محصولات غذایی سگ به دلیل وجود سموم، فراخوان بازگشت می شوند. اینها محصولاتی هستند که قبلا توزیع شده اند.

آرام ترین سگ ها

آرام ترین سگ ها

10 نژاد از ساکت ترین سگ ها وجود دارند که بهترین گزینه برای خانه های کوچک و آپارتمانی می باشند. این نوع از نژاد ها پارس نمی کنند یا به ندرت پارس می کنند.

تشخیص تبخال در گربه

تشخیص تبخال در گربه

تبخال گربه یک بیماری بسیار مسری است که باعث تورم چشمی و عطسه می شود. انتقال این ویروس می تواند از طریق تماس مستقیم با گربه آلوده یا از طریق استنشاقی رخ دهد. گربه های مادر نیز می توانند تب خال را به بچه گربه های خود منتقل کنند.

بیماری FLUTD گربه ها

بیماری FLUTD گربه ها

FLUTD بیماری است که معمولا در بین گربه سانان شایع می باشد و باعث اختلالات دستگاه ادراری آنها می شود.

ژنوم گربه

ژنوم گربه

ژنوم انسان به طرز شگفت آوری شبیه گربه است . محققان می گویند ژنتیک گربه و انسان یکی از نزدیکترین مقایسه هایی است که می توانید انجام دهید.

استفاده آنتی بیوتیک در دامداری

استفاده آنتی بیوتیک در دامداری

محققین اعلام کردند که استفاده مسئولانه داروها در اتحادیه کشاورزی (RUMA) از دامپزشکان و کشاورزان خواسته است از همه گیری برای کاهش مقاومت ضد میکروبی (AMR) استفاده کنند.

ماهی خون آشام

ماهی خون آشام

"ماهی خون آشام" بعد از سالها دوباره در رودخانه آمریکایی کالیفرنیا مشاهده شد که نشان می دهد که به منطقه باز گشته است.

آیا سگ ها دروغ را تشخیص می دهند؟

آیا سگ ها دروغ را تشخیص می دهند؟

یک مطالعه جدید بررسی شده که آیا سگ ها می توانند تشخیص دهند به آنها دروغ گفته می شود یا خیر.محققان نحوه واکنش سگ ها را در شرایط مختلف بررسی کردند. و این موضوع ثابت شده است که سگ ها باهوش هستند.

به این وب سایت رای دهید