دنیای حیوانات

اخبار و دانستنی های دامپزشکی و سلامت حیوانات

8 آگوست روز جهانی گربه

8 آگوست روز جهانی گربه

روز جهانی گربه در سال 2002 توسط صندوق بین المللی رفاه حیوانات ایجاد شد که به عنوان روزی برای افزایش آگاهی گربه ها و یادگیری، راه های مختلف کمک و محافظت از آنها شروع شد.

توقف واردات سگ

توقف واردات سگ

آژانسCDC اعلام کرد واردات سگ در بیش از 100 کشور جهان از جمله افغانستان که مشکل هاری دارد ،متوقف می شود. این اقدام موقت برای اطمینان از سلامت و ایمنی سگهای وارد شده به ایالات متحده و محافظت از سلامت مردم در برابر ورود مجدد ویروس هاری سگ به ایالات متحده ضروری است.

بودجه 3 میلیون دلاری برای خدمات دامپزشکی

بودجه 3 میلیون دلاری برای خدمات دامپزشکی

دانشگاه UC Davis، در حال حاضر 3 میلیون دلار بودجه دولتی برای توسعه خدمات اضطراری دامپزشکی به حیوانات آسیب دیده از بلایا مانند آتش سوزی اختصاص داد.

 دامپزشکی و COVID-19

دامپزشکی و COVID-19

هفت متخصص دامپزشکی نحوه تکامل ارتباطات مشتری با همه گیری COVID-19 را به اشتراک گذاشتند.

محصولات غذایی حیوانات خانگی

محصولات غذایی حیوانات خانگی

در پی تحقیقات انجام شده بسیاری از محصولات غذایی سگ به دلیل وجود سموم، فراخوان بازگشت می شوند. اینها محصولاتی هستند که قبلا توزیع شده اند.

آرام ترین سگ ها

آرام ترین سگ ها

10 نژاد از ساکت ترین سگ ها وجود دارند که بهترین گزینه برای خانه های کوچک و آپارتمانی می باشند. این نوع از نژاد ها پارس نمی کنند یا به ندرت پارس می کنند.

تشخیص تبخال در گربه

تشخیص تبخال در گربه

تبخال گربه یک بیماری بسیار مسری است که باعث تورم چشمی و عطسه می شود. انتقال این ویروس می تواند از طریق تماس مستقیم با گربه آلوده یا از طریق استنشاقی رخ دهد. گربه های مادر نیز می توانند تب خال را به بچه گربه های خود منتقل کنند.

بیماری FLUTD گربه ها

بیماری FLUTD گربه ها

FLUTD بیماری است که معمولا در بین گربه سانان شایع می باشد و باعث اختلالات دستگاه ادراری آنها می شود.

ژنوم گربه

ژنوم گربه

ژنوم انسان به طرز شگفت آوری شبیه گربه است . محققان می گویند ژنتیک گربه و انسان یکی از نزدیکترین مقایسه هایی است که می توانید انجام دهید.

استفاده آنتی بیوتیک در دامداری

استفاده آنتی بیوتیک در دامداری

محققین اعلام کردند که استفاده مسئولانه داروها در اتحادیه کشاورزی (RUMA) از دامپزشکان و کشاورزان خواسته است از همه گیری برای کاهش مقاومت ضد میکروبی (AMR) استفاده کنند.

ماهی خون آشام

ماهی خون آشام

"ماهی خون آشام" بعد از سالها دوباره در رودخانه آمریکایی کالیفرنیا مشاهده شد که نشان می دهد که به منطقه باز گشته است.

آیا سگ ها دروغ را تشخیص می دهند؟

آیا سگ ها دروغ را تشخیص می دهند؟

یک مطالعه جدید بررسی شده که آیا سگ ها می توانند تشخیص دهند به آنها دروغ گفته می شود یا خیر.محققان نحوه واکنش سگ ها را در شرایط مختلف بررسی کردند. و این موضوع ثابت شده است که سگ ها باهوش هستند.

ویروس میمون B

ویروس میمون B

به گزارش محققین ویروس میمون B منجر به مرگ یک دامپزشک چینی در این کشور شد. CDC می گوید تنها یک مورد مستند از انتقال این ویروس از فردی به فرد دیگر وجود دارد.

سفر با حیوان خانگی خود

سفر با حیوان خانگی خود

به گفته کارشناسان، در ایالات متحده قوانینی برای حمل حیوانات خانگی در طول پرواز آمده است که دیگر نیازی به تنها ماندن حیوان در خانه و نگرانی و استرس برای صاحب حیوان خانگی نباشد.

ماهیان معتاد

ماهیان معتاد

بر اساس تحقیقات جدید، محققین دریافتند که داروهای غیرقانونی رفتار ماهی ها را در سطوح موجود در آبها تغییر می دهد. ماهی قزل آلای قهوه ای وقتی متامفتامین در مجاری آب تجمع می یابد ، می تواند به آن معتاد شود و باعث تغییر رفتار ماهی شود.

حیوانات خانگی و آتش بازی

حیوانات خانگی و آتش بازی

به گفته محققان، سگ ها فوبیای سر و صدا دارند چون شنوایی آنها بین 45000 تا 65000 هرتز می باشد که باعث میشود از صداهای بلند ترس داشته باشند

حیوانات استرالیا در معرض خطر

حیوانات استرالیا در معرض خطر

استرالیا از کشورهای مگادیسم است.که بیشتر گونه های حیوانات که در هیچ جای دیگری وجود ندارند حدود 87٪ پستانداران ، 93٪ خزندگان و 94٪ قورباغه ها فقط در استرالیا یافت می شوند.

COVID-19  و جامعه دامپزشکی

COVID-19 و جامعه دامپزشکی

در سراسر جهان ، خدمات دامپزشکی همچنان به نقش اساسی خود در جامعه ، محافظت از سلامت و رفاه حیوانات و بهداشت عمومی و همچنین به چالش های ناشی از همه گیری COVID-19، ادامه می دهند.

مسکن حیوانات

مسکن حیوانات

به گفته محققین، حیات وحش در سراسر جهان با بحران مسکن روبرو است. چون وقتی زمین برای کشاورزی ، استخراج معادن و شهرنشینی پاکسازی می شود، زیستگاه ها و پناهگاه های طبیعی از بین می روند، مانند حفره های درخت، توده های سنگ و چوب های بزرگ

طولانی کردن عمر حیوانات

طولانی کردن عمر حیوانات

شرکتEMBARK می گوید: "ما به صاحبان حیوانات خانگی و پرورش دهندگان کمک میکنیم تا بهترین آینده را برای سگهایشان ایجاد کنند."

به این وب سایت رای دهید